“Зустрінемось де-небудь в районі Вінниці”: Жадан і Собаки влаштували в “Зорі” рок-н-рольний рейв. ФОТОРЕПОРТАЖ

Харківському ска-панк проекту “Жадан і Собаки” вже 10 років. З цієї нагоди вони вирушили у всеукраїнський (і трохи польський) тур. 14 грудня “рок-музиканти старої традиції” побували і у Вінниці, де, незважаючи на малу кількість людей, влаштували справжній рок-н-рольний кач.

“Вистави не буде, буде рок-концерт, тому вставайте і підходьте ближче”, – звернувся до публіки Сергій Жадан на початку. Гурт затримав виступ на півгодини, сподіваючись, що прийде більше людей. Але концертна зала “Зорі” не була заповнена навіть на половину.

 – Вас сьогодні мало, але ми будемо грати так, ніби вас 500. Відповідно і ви маєте поводити себе так, ніби вас 500, – казав Жадан.

Виступ розпочався з нового інтро, далі без перерв була пісня “Пси” з одноіменного альбому. Спочатку вінницькі фани “Жадана і Собак”, ніби не розуміли де вони опинились. Більшість трохи сором’язливо підтанцьовували в такт музиці, дехто продовжував сидіти. Та з кожною піснею і музиканти, і слухачі ставали все більш нестримними. Жадан постійно розкачував публіку, спускаючись зі сцени, вітаючись з людьми та даючи можливість охочим заспівати разом з ним. Сам він мав трохи захриплий голос і було ясно, що кричати в мікрофон йому моментами дійсно важко. Та все ж, на якість виступу це ніяк не вплинуло.  

Враховуючи той факт, що концерт присвячений десятиліттю гурту, музиканти виконували багато старих пісень. Вперше за довгий час, зі слів самого Жадана, вони виконали пісню “Білі люди”, написану разом з Олександром “Фоззі” Сидоренком з “ТНМК”. Лунали композиції “Марат” і “Бийся за неї”. Також харків’яни вперше у Вінниці виконали перероблену версію пісні “Натаха” з альбому “Спортивний клуб армії”.

 – В нас є тільки одна пісня, де згадується Вінниця, тому ми просто зобов’язані її для вас зіграти, – сказав зі сцени Жадан.

В альбомній версії “Натаха” – це розповідь про двох контрабандистів під спокійну музику. І фраза “ми ще зустрінемось де-небудь в районі Вінниці” лунає лише раз. Нова версія – це та ж сама розповідь, тільки до неї додається драйвовий приспів, в якому і про Вінницю регулярно згадують. Саме ці слова натовп вигукував особливо гучно.   

Приблизно о 20:40, десь через годину після початку концерту музиканти пішли зі сцени. Публіка сприйняла це, як завершення дійства, тому звідусіль лунали крики: “на біс”. Але до кінця було ще далеко. “Жадан і Собаки” повернулись через хвилину перерви і продовжили шоу. Другу частину вони почали інтро з альбому “Пси” зі словами “Привіт, лузери! Привіт, невдахи!”. З цього моменту вінницька публіка остаточно перестала соромитись і відправилась у рок-н-рольний відрив.

 

З нового матеріалу гурт виконав пісню “Бухло”. Коли Жадан, заспівуючи приспів, питав у людей “Що нас усіх сюди привело?”, натовп хором відповідав “Бухло, бухло, бухло, бухло”. Але варто зазначити, що алкоголю під час виступу помічено не було. Зрештою, “Зоря” це не паб.

Офіційної інформації про новий альбом поки немає, але перед концертом у Вінниці минулого року Сергій Жадан розповідав, що гурт активно працює над новою платівкою і пообіцяв багато сюрпризів у вигляді запрошених українських виконавців. На даний момент є тільки дві пісні, які вийшли після останнього альбому “Пси” – це сингли “Ракети” і “Бухло”.

Коли музики вдруге пішли зі сцени, глядачі навіть не сподівались на їх повернення, тому “на біс” ніхто не кликав. Натовп скандував лише одне слово – дякуємо. Але вони повернулись.

 – Нас на біс кликати не треба, ми такі, що самі виходимо, – пожартував Жадан.

Він умовно поділив публіку на дві категорії: гарних дівчат та суворих хлопців. І запросив перших на сцену. Не минуло й хвилини, як він передумав і запросив ще й хлопців. Пісні “Instagram” (присвячена Геннадію Кернесу, меру Харкова) та “300 китайців” Жадан, Собаки та десятки найбільш завзятих прихильників виконували зі сцени для майже порожньої зали.

Після завершення концерту всі були спітнілі, втомлені, але щасливі. Харків’яни подякували публіці за підтримку і пообіцяли приїжджати регулярно, навіть якщо все менше людей буде ходити на їхні концерти.

Тут сьогодні сама вижимка Вінниці, найбільші наші шанувальники і ми вам дуже вдячні за те, що ви прийшли, – звертався до публіки Жадан.

З нашого міста гурт рушив до Одеси, далі їх чекають Черкаси та Тернопіль. У файному місті вони завершать концертний 2017 рік. Виступ у Вінниці вкотре довів – маємо величезну проблему з концертними майданчиками в місті. Залишається лише сподіватись, що наступні виступи “Жадана і Собак” (та й не тільки їхні) відбуватимуться з більшим розмахом у висококласному місці. 

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору