Зустріч Савченко з головою УНСО у Вінниці: про що і навіщо спілкувалися націоналісти із прихильницею “ЛДНР”?

8 січня у Вінниці відбулась робоча зустріч голів політичної партії «УНА-УНСО» Сергія Чумака та партії «Політична партія «Громадсько-політична платформа Надії Савченко» Надії Савченко.

Як повідомив Сергій Чумак, під час зустрічі обговорювалась низка питань щодо поточного становища в Україні та перспективи розвитку країни.

«Головною проблемою визнано відсутність в нашій державі реального народовладдя та зневіра значної частини населення в можливості швидких позитивних змін» – йдеться у дописі Чумака.

Також із Савченко голова УНА-УНСО обговорив можливість звільнення політв’язнів, зокрема Миколи Карпюка, Станіслава Клиха та інших. Водночас, більшість коментаторів під постом голови УНА-УНСО вказували на те, що Савченко представляє антиукраїнські інтереси і сам факт контакту лідера УНСО із Савченко у Вінниці дискредитує націоналістичну політичну силу.

Фото зі сторінки Сергія Чумака

Фото зі сторінки Сергія Чумака

VежА зв’язалась із Сергієм Чумаком, щоб прояснити деякі подробиці зустрічі.

Про що саме Ви говорили із Савченко?

 • Ініціатива була від Надії Савченко. Вона вранці зателефонувала і сказала, що у Вінниці і хоче зустрітися. Я мав із нею зустрітися: вона народний депутат, голова партії. На запитання, яким буде предмет зустрічі, вона відповіла, що переймається справами звільнення політв’язнів, зокрема Миколи Карпюка, який є членом УНА-УНСО і відтак є про що поговорити.

То до чого Вам із Надією Савченко вдалося врешті домовитись?

 • Ми ні про що не домовлялись. Її цікавило, чи готова партія УНА-УНСО заняти активну позицію по визволенню Миколи Карпюка. Звісно, що ми готові активізуватися в цьому напрямку. Але ми повинні розуміти, що це за процеси і яку користь чи шкоду вони можуть принести як політв’язням, так і Україні загалом.
 • Зокрема ось ще минулорічна наша заява, пункт 8: «На найближчому засіданні Радбезу ООН підняти питання невідкладного звільнення ВСІХ в’язнів Кремля: Миколу Карп’юка, Станіслава Клиха, Олега Сєнцова, Олександра Кольченка. Романа Сущенка та десятків інших Українських Патріотів, що страждають в кремлівських казематах».

Яким чином УНА-УНСО впливає на процес звільнення заручників із РФ?

 • 2014 року, коли в Україні почалися події, а Миколу вкрали у березні 14-го року, то варіант був такий, щоб підняти розголос. Але адвокати та державні служби, які шукали його, порекомендували нам утриматися від публічних акцій, мотивуючи це тим, що це ускладнить процес його захисту, «набиватиме йому ціну». Таку позицію розділяла і родина, тому акцій ми не проводили. Але минулого року наших хлопців судили, Микола Карпюк отримав 22,5 років, а мене обрали головою партії. А передвиборча програма, коли я балотувався на голову партії, я озвучував, що потрібно підняти питання звільнення побратимів, в першу чергу йдеться про членів УНА-УНСО. Але потрібно розуміти, що за останніми даними політв’язнів там наразі близько 30. І ось була моя стаття (лист на з’їзді – авт.) і певно через неї Надія і вийшла на мене.

На Вашу думку, чию сторону представляє Савченко у питанні звільнення заручників з РФ – Києва чи Москви?

 • Я з Савченко зустрівся вперше в житті, а оцінку її діяльності я роблю із публічних дописів, які є у мережі Інтернет. Робити якісь висновки – на кого вона працює – я можу тільки з того, що пишеться на сайтах. Тому в мене немає своєї точки зору на це все.

Тобто, Савченко – це партнер чи представник держави-агресора? Ви стверджувати ні того, ні іншого не можете?

 • Так, хоча б тому, що в мене немає доказів. Є суб’єктивні, а може об’єктивні оціночні дані в мережі інтернет. З іншого боку, навіть якщо б вона працювала на якісь антиукраїнські сили, на Медведчука чи на «Український вибір» – Бог з цим. Але коли питання стосується визволення мого побратима, то я як мінімум, маю зустрітися з людиною та вислухати, що вона хоче сказати. Я вважаю, що це є правильно та адекватно. Взяти ту саму аналогію: коли ми звільняємо наших полонених – з ким ми ведемо перемовини? Звісно, на рівні державних органів чи з посередниками, але ж – ведемо все таки з ворогом, який утримує наших полонених. Ми ж не можемо домовлятися із дядею Васею, чи начальником ЖЕКу, який не має до цього жодного стосунку.

Хто ще був присутній на цій зустрічі?

 • Зі сторони Савченко була Тетяна Проторченко, заступниця голови її партії, а з мого боку – був Володимир Іващенко та Сергій Чернищук – це мої радники, які були тоді у мене «під рукою».

Чому спільне фото було зроблене саме на Майдані Героїв Небесної Сотні?

 • Я думаю, це було більше випадково. Бо що – фотографуватися на фоні великого банера УНА-УНСО? Ми тут через дорогу пили каву і тому на Майдані сфотографувалися, – пояснив Сергій Чумак.

Нагадаємо, що після звільнення Надії Савченко з російської в’язниці з’явилася інформацію про підтримку народною депутаткою дій “Беркуту” під час Революції Гідності. Окрім того Савченко вважає, що “Майдан і Антимайдан стояли за одні й ті ж ідеали”.

22 жовтня 2016 року Надія Савченко під час виступу на ток-шоу «Право на владу» закликала президента Петра Порошенка «вибачитися перед Віктором Януковичем, запросити його в Україну і поступитися йому своїм кріслом». Вже за кілька місяців Савченко пообіцяла сприяти створенню в Києві “представництва ЛДНР”.

Позначки: , , , , , , , , , , , ,

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
 • alex in

  Ви допускаєте у своїх матеріалах оціночні судження?

  • Andriy Kachor

   Які саме “оціночні судження” Ви маєте на увазі?

   • alex in

    У дописі на Фейсбук було вказано, що Савченко “проросійський політик”. Можна посилання на факти, які б це підтвердили?
    Також у статті Саченко називається прихильницею ЛДНР. З огляду на які факти зроблено таке твердження? Якщо це лише та сама обіцянка по створенню представництва ЛДНР у Києві, то, напевно, таких підстав замало для цього. Адже це могла бути політична гра і тим більше, всі ми знаємо як робляться подібні сюжети.

    Абсолютно не прихильник ні Савченко, ні інших політиків, але я за об’єктивність подачі інформації.

    • Andriy Kachor

     Ідеться і про прагнення відкрити представництво ЛДНР у Києві (вона, до речі, не заперечила ці свої слова), а також виправдання дій “Беркута” на Майдані, і пропозицію повернути на пост президента України Януковича. Вам цього замало? Чи потрібно, щоб вона почала обстрілювати українські міста з російського літака?

     • alex in

      а Вам достатньо, щоб вважати її проросійським політиком? який саме з цих фактів робить її проросійською?
      з приводу повернення Януковича, то хіба можна вважати її серйозною? тим більше, вирваною з контексту.
      чи для як регіональних ЗМІ покатіт? піпл схаває?
      стосовно представництва ЛДНР – ось посилання
      https://ua.korrespondent.net/ukraine/3786680-savchenko-zaperechuie-zghodu-na-predstavnytstvo-ldnr-u-kyievi

      де вона тут не заперечила свої слова про представництво?
      рівень журналістських стандартів класний, аргументи просто на висоті.

     • Andriy Kachor

      Якраз Ви “читаєте заголовки”, почитайте уважно цитату “спростування”: “Я сказала, що якщо ви хочете, щоб вас чули, можна почати говорити. Давайте робити такий проект – нехай почнуть говорити діти. Ви записуєте передачі у себе, Україна у себе. Ви крутите наші передачі там, ми – тут”, – озвучила свою версію бесіди Савченко.
      Тобто Надія пропонує “почати говорити” з терористами, замість того, щоб їх просто знищити.

     • alex in

      навіщо перекручувати? де тут конкретно сказано про відкриття представництва ЛДНР в Києві? тим більше там про дітей тільки йде мова? де вона говорить про терористів?
      і Ви так і не довели, що вона проросійський політик? який конкретно факт і чому говорить про її проросійскість?
      давайте говорити фактами.

     • давайте так – савченко йобана кобиляча тріщина, аргументуйте чому ні;)

     • Олександр

      alex in савченко антиукраїнська – проросійська кобиляка, це вся Україна знає. Народовладдя тобі захотілось? То їдь в російські террориситчні днр-лнр, там ватніки наслухались кацапів таких як ти і савченко і отримали народовляддя. КЗН

     • alex in

      читайте уважніше. я писав, що персона Савченко мене не цікавить. але журналісти, якщо вони дійсно журналісти мають подавати інформацію без своїх оціночних суджень. бо це призводить до того, що з населення роблять ідіотів. Вам таке подобається? завтра вони ще щось перекрутять, бо так думає народ. можна взагалі ЗМІ закривати тоді. журналістика має бути професійною. а тут аргументи рівня жіночок на вінницькому базарі. різні ЗМІ кожен день кормлять дебілів новинами, де використовують маніпуляції. хочете бути таким? будь ласка. і не пишіть жодного слова про Савченко, бо тема зовсім інша.

     • Sasha Glushchenko

      Ти дебіл ,нічого вона такого не казала

 • одна фсбешна консерва спілкувалась з іншою фсбешною шавкою у рамках підготовки до виборів

  а то що цей пиздабольчик ніс про своє викрадення і про звільнення заручників можна розповідати тільки лохторату вони, але у них уже є своя принцеса

 • Я Батькович

  Короче, Чумак, ти остаточно зашкварився. З чим тебе і вітаю.

 • Олександр

  А Голова УНСО виявився ворогом українців, не побоюсь цього слова.