Зцілення мистецтвом: у Вінниці вчать живопису бійців, котрі повернулися з війни. ВІДЕО

У Вінницькому обласному шпиталі ветеранів війни влаштовують арт-терапію для бійців АТО. Завдання – лікувати не лише фізичні травми, а й душевні. Такі заходи відбуваються регулярно, по два рази на тиждень. 

Як повідомляє телеканал ВІТА, арт-терапія повністю відволікає бійців від усіх проблем та приносить задоволення. Більшість з них ніколи раніше не малювали, дехто не хотів і пробувати. Та взявши до рук пензлика хоча б раз, зупинитися вже неможливо. Вони експериментують з фарбами, різними техніками малювання, роблять рамки.

“Мене це настільки зацікавило, до цього ніколи не малював. Я прийшов, от ми малювали журавля, це принесло задоволення. Це реально цікаво.” – каже учасник АТО Сергій Трухан.

Айдарівець Сармат у Вінниці вже майже три роки. Розповідає, що має в Луганську шістьох дітей та двох внуків. “Не знаю коли з ними зустрінусь, коли ця війна закінчиться. Я б і зараз поїхав, але через Інтернет можуть дізнатись, що я з батальйону “Айдар”. А це дуже небезпечно для них”.

Арт-терапія – це вид психотерапії та психологічної корекції, заснований на мистецтві й творчості. Вперше застосовувався в 30-х роках минулого століття при роботі з хворими на туберкульоз. Згодом стає невід’ємною частиною соціальних заходів профілактичного й реабілітаційного характеру, медичної, психотерапевтичної та педагогічної практики. (Вікіпедія)

“Дуже часто хлопці приходять і кажуть, що малювати не вміють і не будуть. А до кінця заняття або беруться малювати, або кажуть: “Я не піду, я побуду з вами”. В будь-якому випадку, навіть якщо людина поки не готова включитись в процес, все одно вона перебуває у сприятливій енергії творчості.” –  розповідає художниця Наталя Дерлиця.

Лікарка-психолог Ольга Савельєва так описує те, що малюють бійці: “Тут і страх, і агресія, і сум, і емоції любові. Це все дає нам ось такі шедеври”.

Керівництво шпиталю планує зібрати всі роботи бійців та провести виставку “Ліки для душі”.

Фото: https://www.pinerest.org

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору