× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Знімайте п’яних на відео та викладайте у фейсбук!”: як керівник патрульних звітував у мерії. ГРАФІКА

18 жовтня під час чергового засідання Виконавчого комітету Вінницької міської ради, керівник Патрульної поліції Вінниці Редван Усеінов прозвітував за перші дев’ять місяців роботи патрульних у 2018 році.

Усеінов підготував цілу презентацію, під час якої продемонстрував основні показники роботи поліції. Зокрема, п. Редван зазначив, що в середньому за добу поліцейськими виконується понад 160 завдань, а середній час прибуття на виклики – менше дев’яти хвилин. Окрім того патрульні склали понад 4,5 тисяч протоколів та постанов на загальну суму штрафів майже 7,8 мільйонів штрафів, з яких до бюджету сплачено вже понад п’ять мільйонів.

Також за водіння транспортних засобів в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, патрульні склали майже 2,5 тисяч адмінматеріалів, з них майже півтисячі було скасовано. Як видно з графіки, водіїв ловлять майже порівну в алкогольному та наркотичному сп’янінні. За словами патрульного, Вінниця продовжує утримувати “пальму першості” як регіон, де найбільше п’яних водіїв в Україні.

Зокрема Усеінов згадав і про особливо затятих порушників: зокрема у Вінниці є водій, по якому за останні два роки винесено 128 постанов про адміністративні порушення.

Штрафів за порушення ПДР патрульні разом із судом наклали на суму в понад 25,5 мільйони гривень, а ще за дев’ять місяців розкрили 867 злочинів.

Протягом 2018 року у Вінниці сталося вже 911 ДТП, 12% – з постраждалими. За перші дев’ять місяців цього року на дорогах Вінниці отримали травми 176 людей, а 15 – загинуло.

Усеінов відзначив, що зі 135 зниклих у місті автомобілів – 126 розшукано. Відсоток знайдених автівток становить 93,3% – це найкращий показник в Україні.

 

Текучість кадрів в патрульній поліції – 70%

Коментуючи почуте, міський голова Сергій Моргунов в першу чергу звернув увагу на час прибуття патрульних на місця ДТП за участі муніципального транспорту та тривалість оформлення таких випадків:

– У нас через це часто стоїть транспорту, потрібно вжити заходів, аби машини після ДТП швидше прибиралися, – сказав Моргунов.

На це Усеінов зазначив, що основна проблема – навчити патрульних швидко працювати. “Я кажу навчити, тому що йдеться переважно про нових співробітників. У нас за час роботи патрульної поліції у Вінниці змінилося 70% особового складу”, – сказав п. Редван. Водночас пообіцяв, що на місце таких ДТП поліція намагатиметься прибувати протягом 10 хвилин, а оформлювати документи – протягом 5-7 хвилин.

 

“Знімайте п’яних на відео і показуйте у Фейсбуці!”

Обговорюючи ситуацію з нетверезими водіями, мер Моргунов запропонував боротися з ними в т.ч. за допомогою публічного осуду:

– Знімайте їх на відео і викладайте у соцмережі, нехай люди бачать “героїв”. Тільки не замазуйте обличчя. Нехай це бачать у Фейсбуці, у ЗМІ.

– Ми не можемо, Конституція… – парирував Усеінов.

– Ну, ви не можете. Активісти ж можуть? Співпрацюйте з громадськими організаціями. У нас є ж “Дорожній контроль”, наприклад.

На цих словах патрульний засміявся і захитав головою.

“З усіма можна знайти спільну мову”, – відказав на це міський голова, але Редван стояв на своєму: “З цими – ні”.

Підсумовуючи тему, міський голова звернувся до всіх присутніх на виконкомі:

– Хто за кермо сяде під шофе з працівників міськради – негайно буде звільнений. Всі чули?

Наприкінці звіту головного патрульного, Сергій Моргунов запропонував підготувати подання для нагороди чотирьох патрульних, які сьогодні в результаті перестрілки затримали грабіжника на велосипеді у Вінниці.

 

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору