× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Злітна смуга Вінницького аеропорту стане ширшою на 3 метри

Вінницький аеропорт готується до масштабної реконструкції: заплановано зробити ремонт пасажирського перону та повністю замінити злітно-посадкову смугу. Передбачається, що її буде розширено на три метри.

Першим кроком до цього стало укладення договору між Департаментом капітального будівництва Вінницької міськради та товариством з обмеженою відповідальністю «Альтіс-Констракшн» (м.Київ). Саме ця компанія запропонувала найдешевший варіант виготовлення відповідної проектно-кошторисної документації під час тендеру на сайті публічних держзакупівель Prozoro. Так, замість 2,8 мільйона гривень, як це було заплановано на початку, проект реконструкції коштуватиме 949 тисяч 900 гривень.

З Вінниці невдовзі можна буде літати до Стамбула: аеропорт веде перемовини

За ці гроші «Альтіс-Констракшн» має виконати такі архітектурно-планувальні вимоги і характеристики запроектованого об’єкта, що передбачені проектом:

  • Посилення існуючих армобетонних покриттів штучної злітно-посадкової смуги (ШЗПС), пасажирського перону покриттям жорсткого типу із цементобетону.
  • Розширення існуючих аеродромних покриттів ШЗПС із 42 до 45 метрів з улаштуванням нового покриття жорсткого типу із цементобетону, з будівництвом укріплених узбіч та двох укріплених торців
  • Розбирання асфальтобетонного покриття частини пасажирського перону з улаштуванням нового покриття жорсткого типу із цементобетону.
  • Будівництво очисних споруд зливової каналізації з урахуванням перспективного розвитку аеродрому.
  • Забезпечення аеродрому світлосигнальним обладнанням та засобами посадки радіонавігаційної системи ILS (instrument landing system) по I категорії Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) з обох напрямків.
  • Проектні рішення повинні відповідати стандартам та рекомендаціям ICAO.

 

Нагадаємо, за попередніми підрахунками, вартість реконструкції злітно-посадкової смуги може коштувати порядка 250 мільйонів гривень. Точна вартість робіт стане відомою після розробки проекту.

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору