× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Зірки над Нивою”: про вінницьку футбольну команду написали книгу

До 60-річчя вінницького професійного футболу була видана книга «Зірки на Нивою». Основою видання є інтерв’ю і нариси про відомих вінницьких футболістів, тренерів та функціонерів команди ФК “Нива”. Авторами  книги “Зірки над Нивою” стали колишній президент клубу Василь Вовк і спортивний журналіст Олег Федченко.

Вінницька «Нива» – це футбольний клуб, який боровся за лідерські позиції із кращими командами СРСР у вищій лізі, фіналіст Кубку України 1995/1996 років, учасник Кубку володарів Кубків європейських країн сезону 1996/1997 років. Наразі команда продовжує виступи у другій лізі національного чемпіонату.

В книзі, яка вийшла до річниці вінницького професійного футболу зібрані історії не лише про діючих гравців команди, але й про людей, які були у різні роки пов’язані з “Нивою” чи вінницьким футболом. Зі збірки можна дізнатися й історичні факти про футбол та його вболівальників.

Зокрема, першими викладені спогади Михайла Петрова, нападника «Локомотива», який в 1958 році брав участь у першому, історичному, матчі нашої команди на професійному рівні. Він згадує, що в ті часи вболівальники знали кожного гравця в обличчя і після перемог носили їх на руках.

Дізнатися можна й про нагороди за перемоги, які отримували футболісти. Так, відомий захисник «Ниви» 80-90 років Ярослав Заєць згадує про своє чемпіонство в 1984 році. За ту перемогу нивівцям дарували машини і квартири, вручали преміальні та влаштували тур у Прагу і Берлін.

Також у виданні можна знайти відверті зізнання справжніх зірок вітчизняного футболу, зокрема півзахисника київського «Динамо» і національної збірної Віталія Косовського чи, наприклад, ексфутболіста “Ниви”, а нині експерта телепрограми «ПроФутбол» Сергія Нагорняка.

Колишній президент клубу (за званням – генерал-майор СБУ) Василь Вовк, під орудою якого “Нива” у 2016 році отримала статус клубу майстрів, також ділиться цікавою інформацією про “больові точки” українського футболу. Серед іншого, пан Вовк розповідає про договірні матчі, конфлікти інтересів функціонерів клубів, політичну складову у спорті.

Фото з гри “Ниви” у цьому сезоні

Чимало сторінок у виданні присвячено й людям, які нині визначають обличчя «Ниви». У своїх інтерв’ю в.о. президента клубу Вадим Кудіяров, головний тренер Колінс Нгаха і капітан Ігор Маляренко розповідають, чим зараз живе команда майстрів.

Книга «Зірки над Нивою» коштує 390 гривень. Її можна придбати:
– у спортивному магазині на СК «Нива»;
– у касах продажу квитків під час домашніх матчів «Ниви»;
– через «Нову пошту» або «Укрпошту», попередньо сплативши вартість книги (390 гривень) на картку Приватбанку: 5221 1911 0010 0626 (отримувач Сергій Віліславович Волощук, інвестор проекту). У призначенні вказати: на придбання книги.
Телефон для довідок: 096-097-56-95.

Фото прес-служби ФК «Нива»

Читайте також:

Вінницька «Нива» здобула три перемоги поспіль

Вінницька “Нива” завершила сезон результативною нічиєю з “Поділлям”

Автор: В'ячеслав Луцков

Поділитись публікацією
Вгору