× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

«Життя в мережі» та «QR [реінтерпретації]»: у Вінниці відкриється виставка польських художників

Вінничани матимуть змогу побачити проекти художниці Магдалени Лесьняк «Життя в мережі» і художника Рафала Урбанського «QR [реінтерпретації]». Їх роботи поєднує захоплення новими ЗМІ та віртуальним світом.

15 січня о 16.00 у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставок в рамках проекту Генерального консульства Республіка Польща у Вінниці та Бюро художніх виставок міста Кельце «Міст культури». На відкритті буде присутній представник Бюро художніх виставок та хтось із художників (хто саме – наразі не відомо).

Магдалена Лесьняк з відзнакою захистила диплом з малярства в Академії мистецтв у Лодзі, а докторську дисертацію – в Університеті Яна Кохановського у Кельці. Її праці виставлялися на п’яти особистих виставках і десятках збірних у Польщі та закордоном. Художниця отримала ІІ нагороду на 36 конкурсі «Напровесні» Бюро художніх виставок у Кельці і ІІІ нагороду на VII трієнале з натюрмортів Бюро художніх виставок у Серадзі.

 

В найновішому циклі «Життя в мережі» художниця звернулася за натхненням до віртуального світу: на полотнах серед іншого з’явилися комп’ютерні скріншоти екрану, графічні елементи веб-сайтів та пов’язані з ними графічні знаки, фрагменти діалогів із соціальних мереж, обличчя та фігури відомих і невідомих їй людей.

Теми картин Магдалени Лесьняк завжди ретельно підібрані – це елементи матерії її повсякденного життя. Магдалена зображає особисті та функціональні об’єкти, які заповнюють її життєвий простір: упаковка косметики, кухонної техніки, деталі побутових предметів, меблі і дизайн інтер’єру, створює натюрморти порцій їжі. Роботи намальовані реалістично, але в той же час мінімалістично і без зайвої деталізації.

Рафал Урбанські – випускник Інституту мистецтв УЯК, де захистив диплом із станкового живопису та отримав звання доктора мистецтв. Співпрацює з театром імені Стефана Жеромського в Кельце. У 2012 році розпочав працю над серією малярських інтерактивних робіт під спільною назвою  «QR», яка наразі включає цифрову графіку, презентацію відео і мультимедійних об’єктів. У роботах поєднуються традиційні малярські техніки з найновішими досягненнями цифрових технік. Автор двох персональних виставок та понад 50 групових.

У сфері його картин та графічних робіт QR-и відіграють роль найважливішого засобу виразу. Їх зовнішня форма нав’язує обов’язковість формальної дисципліни цілій композиції. Іноді її схему визначає один QR-кoд, іноді вона містить більше цих характерних квадратних силуетів. Часто вони набувають іншого кольору, а також і товщини, наданих їм соковитими структурами живописної матерії. Також внутрішні пропорції картин – часто у формі квадрату – виходять з розміщення квадратних модулів QR-iв.

Відвідувачі також матимуть змогу прочитати закодовані «послання» з допомогою спеціальних додатків. Їхній зміст пов’язаний з мистецтвом і художньою проблематикою, які часто також торкаються складних екзистенційних і соціальних проблем.

Використовуючи сучасні та художньо привабливі можливості кодування інформації, художник із Кельце поєднує в своїх оригінальних композиціях два світи, які досі виключали один одного, світ чистого геометричного мистецтва та світ заангажованого літературного виразу, тим самим створюючи світ своєї авторської індивідуальної мистецької творчості.

Проект «Міст культури» створює можливість спілкування універсальною мовою мистецтва для двох культурних кіл: польського і українського, піднімається понад поділами і кордонами, об’єднує народи, задуми, людей та їхні твори, уможливлює співпрацю та обмін досвідом, – йдеться в анонсі події.

Виставка діятиме до кінця січня 2019 року.

Фото: Echo Dnia

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору