Життя і смерть “Міфа”: у Вінниці покажуть фільм про українця з Франції, який загинув у війні на Донбасі

У Вінниці відбудеться прем’єрний показ стрічки “Міф” від творців фільму “Добровольці божої чоти”. Фільм розповідатиме історію життя і загибелі Василя “Міфа” Сліпака – українського оперного співака та добровольця.

Показ документальної стрічки у Вінниці відбудеться 31 січня в кінотеатрі “Родина”. Його творці, Леонід Кантер та Іван Ясній, вже мають досвід створення документалістики про військові дії в сучасній Україні – вони є авторами фільму “Добровольці божої чоти” (“The Ukrainians”) про історію захисників Донецького аеропорту.

  • Цей фільм про яскраве життя та загибель Василя “Міфа” Сліпака – українського оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом. Він покинув велику сцену, аби стати воїном і віддав життя, захищаючи Україну. Історія героїзму та самопожертви, яка змушує замислитись над власним життям, – розповідають творці фільму.

Робота над “Міфом” розпочалась минулого року. Автори проекту подали його на краудфандингову платформу Спільнокошт, де зібрали 370 164 гривні. Також, як повідомляв Леонід Кантер, свій внесок зробило і ДержКіно.

У фільмі буде поєднано документальні кадри з анімацією, яку створив карикатурист Юрій Журавель. Музику писали всесвітньо відомі композитори Євген Гальперін (співпрацював із Люком Бессоном), Роман Григорів та Ілля Разумейко.

В рамках прем’єрного туру кіно покажуть в 20 містах України, під час якого глядачі матимуть можливість поспілкуватись зі знімальною групою. В прокаті “Міф” з’явиться в лютому.

Василь “Міф” Сліпак – всесвітньо відомий український оперний співак, соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник бойових дій на сході України. Загинув у бою від кулі снайпера 29 червня 2016 року. Кавалер ордена “За мужність” І ст., Герой України, кавалер ордена “Золота Зірка”.

Прем’єра у Вінниці відбудеться 31 січня о 19:00 в кінотеатрі “Родина”. Вхід за доброчинними внесками.

Фото: Радіо Свобода

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору