Заявку на будівництво у Вінниці тепер можна подати онлайн

З 10 червня вступили в дію законодавчі нововведення в сфері містобудівної діяльності. Це спрощення дозвільної системи на будівництво та введення штрафних санкцій за порушення законодавства.

На думку чиновників, внесені зміни сприяютимуть вдосконаленню містобудівної діяльності, унеможливлять самочинне будівництво на місцях та зменшать корупційну складову. Про що вони розповіли сьогодні, 27 червня, під час публічного семінару на тему: «Електронні послуги у сфері містобудівної діяльності».

  • У липні минулого року ООН оприлюднила черговий рейтинг електронного урядування. Відповідно до цього рейтингу, Україна посіла 62 місце за рівнем розвитку електронного урядування у світі. Таким чином, зупинивши шестирічне падіння і піднявшись на 25 позицій в ретингу, – розповів голова Державного агентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко. – Найбільше позицій у ретингу було досягнуто за рахунок онлайн-сервісів.

У пріоритеті на майбутнє переведення в електронний вигляд близько 180 послуг.

  • За останні два роки нам вдалося запровадити перші електронні послуги у різних сферах, – каже Олександр Риженко.  – Наприклад, сфера будівництва, у тому числі ліцензії на будівництво. Ми вже маємо перших електронних ліцензіатів. Це була також перша впроваджена електронна ліцензія в Україні. Сьогодні ми маємо більше 2000 будівництв, розпочатих онлайн та низку компаній, що отримали ліцензії онлайн.

Крім того, були запроваджені електронні послуги у земельній та природоохоронній сферах, реєстрації бізнесу та соціального захисту. Приміром, за підсумками минулого року, майже 15% всіх субсидій в країні були призначені онлайн. А запровадженою в цьому році онлайн-послугою для оформлення допомоги при народженні дитини скористалися більше 800 сімей.

  • Ми спрощуємо систему для громадян, – розповідає директор департаменту нормативно-правового забезпечення Державної архітектурно-будівельної інспекції України Сергій Шевченко. – За нашими підрахунками, близько 80% всіх забудов буде здійснюватися на підставі повідомлення, а не декларації. В отриманні повідомлення не можна відмовити. Право будувати виникає на наступний день, після подачі повідомлення, тому тут не повинно бути жодних зловживань на місцях.

До речі, за порушення законодавства передбачені збільшені майже в чотири рази штрафні санкції, а для держслужбовців – адміністративна та кримінальна відповідальність.

  • Фактично почати і завершити будівництво можна не виходячи з дому, отримавши в електронному варіанті всі необхідні документи, – підсумовує Сергій Шевченко.

Повідомлення про початок будівництва можна подати онлайн на сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України в рубриці “Електронні адміністративні послуги”. Це стосується технічно нескладних об’єктів, приватної забудови, невеликих об’єктів бізнесу, громадських будівель. Однак для більш складних об’єктів треба буде отримати дозвіл на будівництво, щоб вподальшому уникнути конфліктних ситуацій з самочинним будівництвом.

На жаль, нині подати електронну заявку неможливо, адже з обіду сайт держустанови не працює, після сьогоднішньої масової хакерської атаки.

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору