Завдяки вінничанці Раїсі Панасюк в Україні з’явиться web-центр для людей з порушеннями слуху

У web-центрі сім днів на тиждень працюватимуть професійні сурдоперекладачі, технічно забезпечені засобами відеокомунікації для спілкування із користувачами, котрі володіють жестовою мовою.

21 червня на засіданні Кабінету Міністрів України Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Раїса Панасюк запропонувала доручити державній установі «Урядовий контактний центр» забезпечити створення підрозділу web-комунікацій для громадян із порушенням слуху, які користуються жестовою мовою – «Web-перекладач жестовою мовою».
Ідея виникла, аби надати можливості таким людям реалізувати своє право в екстрених ситуаціях: викликати швидку допомогу, поліцію, служби надзвичайних ситуацій, надання первинної невідкладної медичної та правової допомоги, у разі порушення їх громадських прав і свобод. У цьому підрозділі мають цілодобово працювати чергові професійні сурдоперекладачі, що технічно забезпечені засобами відеокомунікації для спілкування з користувачем — особою з порушенням слуху, яка спілкується жестовою мовою, для надання дистанційної невідкладної допомоги з інформаційної доступності.

Співробітники даного центру також зможуть працювати у “Прозорих офісах” та медичних лабораторіях, коли відбувається реєстрація на прийом до лікаря. Адже зараз за послугою перекладача потрібно звертатися до товариства глухих, особисто прийти на зустріч та замовити послугу.

Раїса Панасюк розповіла Vежі, що в роботі над проектом їй допомагали нечуючі колеги: 

  • Це буде державна установа і наразі нам потрібно ще розробити технічно проект, а тоді вже все можна запускати, – розповіла Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю.

На своїй сторінці у Фейсбуці премєр-міністр Володимир Гройсман також відзначив важливість даного проекту.

  • Цей новий вид послуги дозволить стерти глуху стіну і створить реальну можливість для спілкування. Глибоко переконаний у тому, що доступність – значима та необхідна частина всіх успішних реформ.

Наразі на сторінці Раїси Панасюк вже багато людей дякують їй за такий важливий проект та радіють тому, що нарешті зможуть мати кваліфіковану, а головне — швидку та щоденну допомогу.

Фото зі сторінки у фб Раїси Панасюк

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору