× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Застарілі дані та розкриття скриньок для голосування: про що повідомляють на “Гарячу лінію” Vежі

Сьогодні, 31 березня, у день виборів Президента України, на “Гарячу лінію” Vежі надійшло кілька повідомлень про порушення виборчого процесу, що сталися на вінницьких дільницях. Нині заявники повідомили зокрема про розкриті скриньки для голосування, “мертві душі” в списках, неуважність членів виборчих комісій. 

Ми відстежуємо офіційні повідомлення ЦВК, поліції та органів влади, заяви виборчих штабів, інформацію спостерігачів, результати екзит-полів тощо. Окрім того, ми інформуватимемо та збираємо інформацію про порушення під час голосування на “гарячу лінію” Vежі за номером 098 884 00 88 (також для повідомлень через viber).
Тож якщо ви стали свідками порушень виборчого законодавства чи інших інцидентів, що відбулися в ході виборчої кампанії – просимо нас про це повідомити. Також ми працюємо у ФейсбуціInstagram і в нашому telegram-каналі. 

Зокрема вінничанка, яка представилась Тетяною, повідомила, що на виборчій дільниці в “Будинку офіцерів” (№051439) вона була в списку за прізвищем, яке змінила ще 10 років тому. Окрім того, жінка помітила, що не тільки у неї проблеми на цій виборчій дільниці. До того ж, каже Тетяна, їй та багатьом виборцям, які голосували на цій дільниці, не приходило запрошення на вибори.

– Я прийшла на дільницю о 8-й годині і побачила дуже дивне в списку – що я зазначена під тим прізвищем, яке мені належало 10 років тому. Мені сказали, що я “можу бути вільна”. В мене було все (з документів – ред.), витяг з Державного реєстру про прізвище, я надала. Сказала, що не вийду з дільниці, поки не проголосую. З дільниці я вийшла о 12-й.

Тетяна каже, що багато людей з вулиць Бевза та Ширшова не отримували запрошень й відтак не змогли завчасно відреагувати на подібні помилки. За словами Тетяни, інша жінка поряд виявила в списку виборців свою дочку, яка померла 8 років назад. “Ця жінка розплакалася просто, питала – звідки ці дані, застарілі”. Тетяна помітила й проблему іншого чоловіка на цій дільниці: він знайшов себе у Єдиному державному реєстрі виборців, а ось у списках на місці голосування – не знайшов.

Вінничанин, який представився, Анатолієм, розповів, що не зміг проголосувати, оскільки, через необачність члена комісії, замість нього це зробив родич із тим же прізвищем.

– Я сьогодні прийшов на вибори і виявилось, що замість мене проголосувала інша людина. Справа у тому, що це мій родич. Була необачність тієї людини, яка давала бюлетень, не звернула увагу на те, що я – Анатолій Олександрович, а мій дядько – з тим самим прізвищем, за тією самою адресою, але Іванович.

Тож чоловік не зміг проголосувати за себе. VежА, звісно, в такому випадку, порадила звернутися до поліції.

Окрім того, прес-служба штабу Зеленського повідомила про інші заяви від вінничан на їхню “Гарячу лінію”. Зокрема станом на 12:00 було відомо про два випадки порушень у Вінниці:

– дільниця 051554 – вул. Тараса Сича, 38 (школа №11) повідомлення про розкриття скриньок для голосування (водночас, до поліції Вінниччини такого повідомлення не надходило)

– на іншій дільниці (номер уточнюється) виборцеві заборонили користуватися власною ручкою, і, за його словами, спостерігачі жодним чином на це не відреагували.

Читайте також: Вибори Президента України на Вінниччині. ОНОВЛЮЄТЬСЯ

ОПОРА: на Вінниччині продовжують фіксувати порушення на дільницях

У пошуках «перснів», нестача бюлетенів і «забудькуватий» голова ДВК: зведення по порушенням на Вінниччині

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору