Замовлення №0: у Вінниці відбувся тест-драйв Uber

31 серпня у Вінниці очікується офіційний запуск роботи служби пасажирських перевезень Uber. Принаймні, представники компанії кажуть, що вже на «низькому старті» – залишилося вирішити певні технічні питання.

Сьогодні, 29 серпня, у тестовому режимі випробувати роботу служби вирішив заступник міського голови Владислав Скальський. Його замовлення за номером «нуль» було першим у додатку саме у Вінниці.

  • Сьогодні ми перевіряємо, чи працює платформа. Я особисто маю переконатися чи відбувається списання коштів з мого балансу – щойно я «прив’язав» до спеціального додатку свою платіжну картку. Я користуюся Uber’ом за кордоном і дуже радий, що ми можемо запропонувати вінничанам цей дійсно сучасний сервіс, – прокоментував Владислав Скальський.

За словами менеджера із логістики Uber’а в Україні Артема Панченка, це не є звичайна служба таксі, а технологічна платформа, котра пов’язує водіїв, котрі готові надати послуги із пасажирських перевезень, із клієнтами, які готові скористатися цією послугою. Головне у цій платформі – безпека і пасажирів, і водіїв і працює вона у двосторонньому режимі.

  • Людина, яка скористалася поїздкою, може одразу ж у спеціальному додатку, який скачується на смартфон, поставити оцінку водієві – оцінити швидкість та якість роботи, навіть прокоментувати музичний супровід в авто. Так само водій після завершення поїздки може оцінити пасажира – чи чемно він себе поводив, – каже Артем Панченко. – Платформа працює так: ви зазначаєте місце виклику та кінцеву точку прибуття, а система бачить, де до вашого місця виклику перебуває найближчий автомобіль. На початку замовлення пасажир бачить у додатку, яке авто до нього рухається, який рейтинг у цього водія та відгуки інших клієнтів про його роботу. Крім того, пасажир у додатку «прив’язує» свою банківську картку і гроші списуються автоматично – це щоб не виникало питань щодо решти. Звісно, можна розрахуватися і готівкою.

За словами пана Артема, платформа також максимально дбає про водіїв – якщо він хоче відпочити від поїздок – натискає кнопку «додому» на своєму пристрої, а система підбирає можливі виклики неподалік, аби дорогою додому водій міг виконати ще одне замовлення.

  • Якщо пасажири скаржаться, що у водія, наприклад, не працює пасок безпеки, ми блокуємо цього водія, допоки він не вирішить цю проблему, аби знову почати роботу, – говорить Артем Панченко.

  • Ну я пропоную одразу все це випробувати на практиці, – звертається Владислав Скальський і вже натискає кнопку виклику.

За хвильку на екрані з’являється авто, яке прямує до міської ради – новенький CITROËN C-ELYSEE. Ще мить – і машина вже зупиняється біля шлагбауму на парковці.

Так швидко? – дивуються журналісти. – Ви чекали цього виклику? – запитують у водія.

  • Оскільки офіційний старт 31 серпня, то я знав про сьогоднішній тест-драйв і був готовий до виклику, – відповідає водій Сергій Нагорний.

Чому ви обрали роботу в Uber і чи таксували раніше?

  • Я чув від рідних, які в інших містах користувалися цим додатком. Раніше я пробував працювати у службі таксі, але недовго.

– Бачимо, у вас новеньке авто.

  • Так, я придбав його у цьому році.

За тим водій ввічливо прощається із журналістами – його клієнт вже перебуває в машині і чекає початку поїздки. Маршрут його проліг від міської ради до Вінницького національного технічного університету. Саме там у цей час відбувається навчання студентів у школі стартапів Sikorsky Challenge.

  • Хотілося, аби поїздка була символічною подорожжю у майбутнє, як ця сучасна платформа для пасажирів. Тому я вирішив попрямувати саме на цей захід, – коментує Владислав Скальський.

Поїздка тривала чверть години й обійшлася заступнику міського голови у 38 гривень 67 копійок. Гроші були списані із картки автоматично.

  • Я в захваті! З нетерпінням чекаю четверга, коли скористатися такою послугою зможуть вінничани, – поділився враженнями Владислав Скальський.

Представники компанії зауважили, що в Україні Uber обігнав навіть Європу за темпами розширення. На сьогодні платформа працює у шести містах України, Вінниця має шанс стати сьомою.

  • Бачимо, що попит є – вже видно, що багато вінничан скачали додаток. Також ми продовжуємо набір водіїв, аби забезпечити якомога більше містян комфортними поїздками, – додав Артем Панченко.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору