× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Замість військкоматів у Вінницькій області з’являться територіальні центри

До кінця 2019 року військові комісаріати Вінниччини реформують у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Також створять єдиний реєстр військовозобов’язаних і перейдуть на електронні військові квитки. 

На сайті обласної державної адміністрації повідомили, що таке рішення було прийняте ще в серпні 2016 року, і причиною цьому став низький стан довіри громадян до військових комісаріатів після мобілізації у 2014-2016 роках. Крім того, зі слів Олега Вінницького, військового комісара Вінницького обласного військового комісаріату, функції і назва військкоматів мали розпорядчо-примусовий характер, і такий вид діяльності, який має бути ліквідовано.

У повідомленні йдеться, що загалом функції нової структури залишаться такими ж, але їх розподілять за окремими блоками: 1) комплектування військ в мирний час та особливий період, а також мобілізаційна робота; 2) соціальна підтримка, надання юридичної допомоги військовослужбовцям та військовозобов’язаним. Крім того, для зменшення черг та зручності громадян, у військових комісаріатах збільшать кількість прийомних днів.

Олег Вінницький зазначив, що зараз такі центри діють лише на базі двох військкоматів Чернігівської області, а до кінця 2018 року вони запрацюють вже у Дніпропетровській, Одеській, Чернігівській та Рівненській областях. Натомість Вінницька область має перейти на новий формат роботи до 25 грудня 2019 року.

– Зараз ідуть підготовчі роботи, а з першого січня почнемо реформування. Крім того, реорганізація збігатиметься із введенням в дію єдиного реєстру військовозобов’язаних, – зазначив Олег Вінницький. – В планах, також, перехід від паперового військового квитка, який зараз отримує призовник чи контрактник, до електронного. Запрацювати дана система має з 2020 року. Це дасть змогу покращити військовий облік та унеможливить його уникнення.

Військовий комісар зазначив, що у територіальних центрах ставитимуть акцент на роботі із соціальної підтримки тих, хто має і мав відношення до ЗСУ і силових структур – це питання соціального і пенсійного забезпечення. Також, зі слів Олега Вінницького, буде можливість більш ефективно здійснювати громадський контроль за діяльністю військових структур.

У свою чергу Михайло Дзигаленко, начальник відділу комплектування та призову Вінницького обласного військового комісаріату, повідомив що у жовтні поточного року до війська відправили 446, а в листопаді очікують ще 519 новобранців з Вінницької області.

У разі неявки призовника для проходження медичного огляду, він несе адміністративну відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 85 гривень, а за повторну неявку – 225 гривень. В разі проходження призовником медичної комісії і отримання повістки для прибуття в пункт збору, за неявку наступає кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років (джерело – vin.gov.ua).

Читайте також: “За вуха нікого не тягнемо”: на Вінниччині юнаки стали охочіше йти до військкоматів

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору