“Закохатися в красуню”: як Порошенко, Гройсман та Парубій вправлялись у зізнаннях Вінниці. ФОТО

На честь Дня міста до Вінниці приїхало вище керівництво держави: Президент Петро Порошенко, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, голова Верховної Ради України Андрій Парубій та голова президентської адміністрації Ігор Райнін.

Щойно прибувши в центр міста, велика делегація чиновників – щоправда поки без Президента – у супроводі мера Вінниці Сергія Моргунова рушили до реконструйованої площі “Ліверпуль”, що біля МакДональдсу на вулиці Соборній.

Основну увагу Гройсмана та Парубія чомусь прикував чорний британський кеб – класичний лондонський автомобіль таксі, припаркований поблизу “Ліверпулю”. Саме біля нього утворився натовп, що складався переважно з працівників державної служби охорони, журналістів та вінничан, котрі намагалися зробити селфі з першими особами держави.

Користуючись паузою, мер Вінниці Сергій Моргунов розповідав Андрію Парубію – який у Вінниці сьогодні вперше – історію будівель, розташованих на Соборній. Голова Верховної Ради активно кивав та загалом виказував здивування почутим. А прем’єр-міністр у той час фотографувався з дітьми.

За кілька хвилин до натовпу прибув президентський кортеж: у супроводі першої леді Марини Порошенко, глава держави приєднався до колег, традиційно привітався за руку з дітьми, яких батьки тримали на плечах, а згодом закликав усіх чиновників підійти, врешті, до оновленого “Ліверпулю”.

 

 

На площі, щоправда, уже майже не було місця: тут Президента очікували місцеві чиновники та пересічні вінничани ще з обіду, тож державній охороні знову довелося потрудитися, аби розштовхати присутніх, даючи змогу пройти ближче до “оранжевої субмарини” першим особам держави. Після нетривалої селфі-сесії чиновницька делегація рушила по Соборній в бік Майдану Незалежності: там, з центральної сцени вони мали відкривати свято.

     

Церемонію, щоправда, відкрив не міський голова і навіть не Президент, а музиканти, які проспівали неофіційний гімн міста “Вінниця посміхається”. Вже потім на сцену піднялися головні дійові особи відкриття свята.

     

Після короткого вступного слова міського голови Сергія Моргунова слово взяв Президент, вкотре зазначивши, що “приїжджаючи до Вінниці – він приїжджає додому”.

– Я хочу увесь світ закликати: подивіться на Вінницю, подивіться яка вона красива! Ми поки йшли Соборною сюди до сцени – ми зустріли людей з усієї країни, і навіть з Австралії та Канади, І Андрій Парубій, який сьогодні побачив Вінницю вперше, відразу закохався в цю красуню! – емоційно сказав Президент та передав слово керівнику парламенту.

Парубій натомість більше говорив не про сучасність, а історію:

– Я хочу згадати історію, адже саме вона творить наше сьогодення і майбутнє. Я хочу згадати, що Вінниця завжди була захистом і оплотом України. Адже саме тут Богдан Хмельницький вигравав цивілізаційні битви, саме тут перебувало керівництво УНР і саме у Вінниці гартувалася третя Залізна дивізія УНР, прапор якої цьогоріч відкривав парад Незалежності у Києві, Це значить, що Вінниця як раніше народжувала великих державних діячів, так народжує їх і сьогодні, – сказав Андрій Парубій.

Один з нещодавніх керівників Вінниці, а тепер – глава українського уряду Володимир Гройсман у своєму виступі вкотре відзначив прогрес міста за останні роки і сказав, що “щось подібне ми маємо зробити з усією країною”.

– Ви знаєте, що ми зараз робимо “капремонт” по всій державі і ми його завершимо, маючи такий прекрасний приклад як Вінниця. Ми досягнемо, що в нас будуть найкращі дороги, найкращі школи та лікарні, і наша армія буде найсильнішою в світі! – Володимир Гройсман сяяв оптимізмом і, здавалося, передавав його іншим.

Урочисту частину завершили врученням нагород: спочатку орден “За заслуги” ІІ ступеня меру Вінниці Сергію Моргунову вручив голова Адміністрації Президента Ігор Райнін, а за тим вінничанку Раїсу Панасюк з квітами привітали з отримання звання “Почесний громадянин Вінниці”:

         

– Я дякую всьому місту за любов, За те, що навіть люди з особливими потребами, візочники, можуть спокійно пересуватися містом за допомогою пандусів та спеціального громадського транспорту, що люди постійно намагаються допомогти і підтримати. Це наша спільна любов один до одного і до міста. Я щаслива!

Фото Андрія Завертаного

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору