× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Загроза ліворуч!”: у Вінниці тілоохоронці з різних країн показали, як треба охороняти VIP-ів. ФОТОРЕПОРТАЖ

18:58
Автор: Микола Геркалюк

Неочікувані напади умовних терористів, спроби сфотографуватися з відомою персоною та демонстрація жорстких прийомів рукопашного бою – так відбувалась друга частина першого дня XXІ Чемпіонату України з багатоборства серед тілоохоронців.

Сьогодні до Вінниці з’їхалось 26 команд тілоохоронців, щоб позмагатися за звання кращих. Попередньо планувалось 27, проте білоруси не змогли приїхати. З присутніх команд 20 представляють різноманітні міста й структури України, а ще шість при\їхали з п’яти країн: Молдова, Китай, Азербайджан, Румунія (дві команди) та Болгарія.   

Зранку охоронці змагались в наданні медичної допомоги. А вже близько 15-ої години на площі Василя Стуса, перед Книжкою розпочалось виконання прийомів захисту під час пішого супроводу умовної VIP-персони. Всі 26 команд працювали по одному сценарію: автомобіль під’їжджає до площі зі сторони філармонії, бодіґарди супроводжують свого підопічного через всю площу до іншого авто. Дорогою до них підбігають умовні глядачі, намагаючись зняти світлину з VIPом чи подарувати йому щось. Тілоохоронці зазвичай цього не допускають, проте, варто зазначити, що це відбувалось з різним рівнем грубості: хтось м’яко відхиляв протягнуті подарунки, а хтось їх відбивав. Далі піший кортеж потрапляв до людського коридору – хтось один тут є умовним нападником. Так як щоразу це інша людина, охоронці наперед не знають звідки чекати нападу. В даному випадку судді оцінювали швидкість реакції, техніку знешкодження нападника та порятунку VIP-персони.

Із завданнями більшість команд справлялись доволі успішно: і техніка виконання супроводу, і швидкість реакції були на висоті. Проте, траплялись і казуси. Підопічний однієї з команд просто впав, поки його охоронці знешкоджували терориста. В іншому випадку, команда з Румунії не встигла відреагувати на зміну тактики нападу. До того всі умовні терористи нападали спереду, а на румунів напали ззаду. Охорона зреагувала недостатньо швидко, тому їхній підопічний “загинув”. Те ж саме сталось і з азербайджанцями, вони теж не змогли врятувати свого VIPа.

Ажіотаж серед глядачів спровокувала команда з Китаю. На таких змаганнях в Україні вони вперше. Минулого року ще брали участь в чемпіонаті світу серед бодіґардів. За попередніми оцінками суддів їхній виступ був одним з кращих. Проте, про загальні підсумки говорити ще зарано. За словами головного судді чемпіонату, Василя Вакуленка, результати першого дня можна буде дізнатись тільки завтра зранку. Перед тим судді будуть все ретельно перераховувати та оцінювати.

– По медицині (ранкові змагання – ред.) кращою була команда Поліції охорони Київської області. Потім Управління Державної охорони і Служба безпеки Президента України. Поліція охорони гірше себе показала в супроводі, тому що прийом (знешкодження нападника – ред.) не був виконаний. Я дивлюсь, що там президентська одна команда добре виступила, Федерація охоронців України, НАБУ. Тобто серед цих команд і призові місця будуть, – розповів Василь Вакуленко.

Після короткої перерви розпочались змагання з рукопашного бою. Проте, представники різних команд не бились між собою, аби визначити більш умілого бійця. Вони відпрацьовували прийоми оборони. Кожна команда тілоохоронців у складі чотирьох чоловік виходила на сцену і один з них оборонявся від решти трьох. Нападники демонстрували три типи нападів: виключно за допомогою власних рук і ніг, з короткою палицею та з ножем. Після виступу першого бійця, його місце займав інший і все повторювалось. Судді оцінювали виступи обидвох бійців, а пізніше сумарно визначатимуть місце команди в рейтингу.

Читайте також: На площі Стуса покусали та “розстріляли” умовних терористів на змаганнях тілоохоронців. ФОТОРЕПОРТАЖ

Після рукопашного бою відбуватимуться концерти та показові виступи окремих бодіґардів. Вже завтра, з 9-ої ранку змагання продовжаться на полігоні Нацгвардії в селі Тютьки. Загалом Чемпіонат триватиме до вечора п’ятниці. Вже тоді стане зрозуміло хто з тілоохоронців знає свою справу найкраще.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.