× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

За знаннями до найкомфортнішого міста України: у Вінниці вчать місцевому економічному розвитку

Як сприяти економічному зростанню та підвищити конкурентоспроможність міста? Як покращити якість життя мешканців та де шукати ефективні джерела фінансування для заходів і проектів для міст? Про це та багато іншого розповіли головний експерт Проекту ПРОМІС  – Ігор Лепьошкін та голова центру громадської експертизи – Любомир Чорній.

11 червня у “Хаб Вінниця” розпочався тренінг на тему «Джерела та інструменти фінансування місцевого економічного розвитку». 22 представники та представниці міст-партнерів Проекту ПРОМІС з Вінницької та Івано-Франківської областей, а саме міст:  Жмеринка, Хмільник, Івано-Франківськ, Яремче, Долина й Коломия приїхали на триденне навчання до Вінниці.

Читайте також : “Вінницький NGO-Хаб невдовзі отримає новий бренд”

Під час тренінгу  з 11 по 13 червня учасники ознайомляться із сучасними концепціями та підходами до планування місцевого економічного розвитку (МЕР), дізнаються про основні інструменти фінансування МЕР (бюджетні, кредитні, інвестиційні, грантові), обговорюватимуть інституційну основу МЕР та можливості міжмуніципального співробітництва тощо. Захід проводиться у рамках реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС⃰), який впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

Читайте також: ” У Вінниці планують створити “базу знань” для громадських організацій: у Хаб на Пушкіна прибули канадські “ревізори”. ФОТО”

Одним із завдань Проекту ПРОМІС є допомога містам-партнерам у впровадженні стратегій власного розвитку. Фінансування заходів і проектів стратегій розвитку міст передбачає використання ефективних джерел, інструментів, механізмів, які сприятимуть економічному зростанню, підвищенню конкурентоспроможності міст, покращенню якості життя мешканців. На тренінгу будуть апробовані матеріали практичного посібника «Меню місцевого економічного розвитку», який розробляється в рамках діяльності Проекту ПРОМІС. Посібник буде презентовано восени 2018 року і міститиме ґрунтовний огляд основних джерел та інструментів фінансування МЕР, а також інституційних механізмів здійснення МЕР, пропонуватиме опис цікавих українських та міжнародних практик.

Проект ПРОМІС спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом: підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримки процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.

Проект ПРОМІС впроваджується з квітня 2015 року до грудня 2020 року Федерацією канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Партнери: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Асоціація міст України, обласні ради та обласні державні адміністрації чотирьох визначених областей (Вінницька, Запорізька, Івано- Франківська, Полтавська області) та 16 міст-партнерів.

Читайте також: “Посол Канади завітав у вінницький хаб та зробив пожертву в «наХАБну банку». ФОТО”

 

Автор: Леся Качор

Поділитись публікацією
Вгору