За три роки Вінниччина скоротила споживання газу вдвічі, економія – 2,5 мільярдів

З початку військової агресії Росії проти України, Вінницька область почала швидко скорочувати споживання російського газу і наразі зменшила обсяги його придбання у два рази.

Про це заявив голова Вінницької ОДА Валерій Коровій сьогодні, 18 травня під час зустрічі з послом Королівства Нідерландів в Україні Кейсом Кломпенхаувером. 
За словами голови ОДА, окрім інтервенції російських військ в Україну, причиною також став т.зв. “газовий шантаж” України з боку Москви. Все це змусило область шукати інші шляхи та залучати інші джерела енергії.

Так, протягом останніх трьох років Вінницька область зекономила на купівлі російського газу близько 2,5 мільярдів гривень. “Ці гроші лишилися тут, в Україні, а не пішли на рахунки російського агресора. Це до питання можливого будівництва Північного потоку, пане посол”, – підкреслив Коровій.

За його словами, намагаючись досягти енергонезалежності, регіон зробив акцент на впровадження альтернативних енергетичних технологій, зокрема сонячних електростанцій та станції, котрі працюють на біопаливі.

Так, зокрема, електростанції, що споживають біомасу сьогодні на Вінниччині виробляють майже 50 мегават енергії, а 27 сонячних станцій наразі утримують понад 20% загального обсягу сонячної енергетики в Україні.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору