За три роки на “Варшаві” облаштують дві алеї за прикладом проспекту Космонавтів

Протягом найближчих років у Вінниці планують реконструювати частину Замостя, за прикладом проспекту Космонавтів, зокрема алеї по вулицях Стрілецька та Замостянська, а ще розпочнуть роботи щодо очисних споруд на Сабарові. 

Про це вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів в ефірі телеканалу “ВІТА”. Відповідаючи на запитання вінничанки щодо того, чи планується благоустрій вулиці Стрілецька від школи-гімназії №30 до 45-го заводу та поблизу парку “Хімік”, мер міста відповів, що протягом найближчих двох-трьох років планується комплексно відреставрувати алеї по вулицям Замостянська та Стрілецька.

  • Так вийшло, що коли ми зробили благоустрій на Космонавтів, вінничани почали скаржитись, що ось на Вишенці роблять все, а в інших районах нічого. Справа в тому, що проектну документацію щодо проспекту Космонавтів ми розпочали ще у 2010 році, але тоді не було ресурсів, – пояснює очільник міста. – Коли ми знайшли можливість у 2014 році при підтримці Державного Фонду Регіонального Розвитку розпочати першу чергу проспекту Космонавтів, паралельно ми почали розробляти проектну документацію стосовно другої черги (від вулиці Порика до Келецької) і третьої черги, що від Келецької до вулиці Андрія Первозванного.

Як розповів Сергій Моргунов, міська влада ще минулого року розпочала виготовляти проектно-кошторисну документацію на вулиці Замостянську та Стрілецьку.

  • На наступний рік ми будемо подавати заявку на Фонд Регіонального розвитку щодо комплексної реконструкції ділянки від Будинку Офіцерів до 45-го заводу, за прикладом, як на Космонавтів. Гадаю, якщо все буде нормально, то вже на 2019 рік ми перейдемо на вулицю Стрілецьку.

Ще одне питання стосувалося планів міської влади на мікрорайон Сабарів. Вінничанка поскаржилася, що хоча у самій Вінниці постійно тривають певні роботи з благоустрою чи ремонту доріг, у Сабарові це відбувається вкрай рідко, натомість у мешканців є чимало проблем.

Сергій Моргунов запевнив, що міська влада не забуває про цей мікрорайон і за останні два роки вони капітально відремонтували харчоблок у дитячому садочку, замінили усі дитячі конструкції для ігор на майданчику, виготовили проектно-кошторисну документацію на ремонт даху. Наразі тривають тендерні процедури і, якщо встигнуть, новий дах з’явиться у садочку вже цьогоріч. Окрім того, зробили ремонт у Клубі, облаштували освітлення на семи провулках і планують завершити ремонт тротуарів по вулиці Черняховського.

  • Ми знаємо, що там сьогодні є проблема по водогону через перепад у діаметрі труб. Наразі виділено 800 тисяч гривень для того, щоб це вирішити і нормально постачати воду до мікрорайону. Щодо очисних споруд – це досить серйозний проект і це власність “Облводоканалу”, що відноситься до обласної влади. Але, розуміючи ситуацію, ми разом з головою ОДА вийшли з ініціативою до Уряду та Кабмін зміг знайти можливість фінансування за рахунок Екологічного державного фонду коштів у розмірі 20 мільйонів гривень на цей рік на реконструкцію очисних споруд. У свою чергу міська рада виділила з бюджету 2,5 мільйони гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації. Це досить серйозний проект і ці 20 мільйонів від Уряду – це лише перша черга фінансування, – розповів Сергій Моргунов.

На думку очільника міста, роботи щодо реконструкції очисних споруд розпочнуть вже цьогоріч, наразі розглядають етапи фінансування, а тому ситуація щодо неприємних запахів і некомфортного середовища у мікрорайоні може відчутно змінитися вже у 2018 році.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору