× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

За півроку Вінниця заробила на туризмі удвічі більше, ніж за весь попередній рік

Обсяг сплаченого туристичного збору у Вінниці останнім часом збільшився втричі і, за прогнозами фахівців, до кінця сезону сягне мільйона гривень.

Про це повідомили на сайті газети Кабміну “Урядовий кур’єр”, але водночас жодних сум там не вказали. За коментарем Vежа звернулася до Олександра Вешелені, начальника відділу розвитку туризму ВМР, і він не лише підтвердив цю інформацію, а й зазначив, що до кінця року сума туристичного збору може бути навіть вищою.

З його слів, станом на 1 червня 2019 року (лише за перше півріччя) обсяг сплаченого туристичного збору у Вінниці становив 643,3 тисячі гривень, а наразі ця сума сягає вже близько 800 тисяч гривень.

Для порівняння, за увесь попередній рік на туристичному зборі Вінниця заробила 336 тисяч 88 гривень.

 

Такий ріст Олександр Вешелені назвав прогнозованим, адже він відбувся не лише за рахунок збільшення кількості туристів, а головним чином – за рахунок зміни у законодавстві.

З 1 січня 2019 року набув чинності Закон України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів”. Ним було внесено зміни до порядку оподаткування, зокрема, у частині справляння туристичного збору.

Як повідомили у Державній фіскальній службі України, тепер ставка туристичного збору встановлюється за рішенням відповідної ради за кожну добу тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) у розмірі до 0,5% мінімальної заробітної плати (для внутрішнього туризму) та до 5% мінімальної заробітної плати ­(для в’їзного). Там також зазначили, що ці зміни покликані сприяти децентралізації та зміцненню економічної бази регіонів.

 

Олександр Вешелені пояснив, що раніше ставка туристичного збору становила певний відсоток від вартості проживання: у Вінниці це було в середньому 5-7 гривень на добу. Тепер же сума туристичного збору залежить від розміру мінімальної заробітної плати і цю суму встановлюють місцеві ради.

Керівник відділу туризму зазначив, що станом на зараз у Вінниці сума туристичного збору для внутрішнього туризму становить близько 21 гривні на добу (0,5% від мінімальної зарплати), а для іноземних туристів – близько 81 гривні на добу (2% від мінімальної зарплати).

Зауважимо, що останніми роками Вінниця стає все активнішою у сфері розвитку туристичної галузі. Зокрема у 2019 році в міській раді запрацював Департамент маркетингу та туризму на чолі з Галиною Малець, котра довгі роки займалася туристичним напрямком у Львові. А тепер у місті розробляють “Cтратегію розвитку туризму 2030” (на 10 років уперед), і роблять це за підтримки проекту Федерації канадських муніципалітетів “Партнерство для розвитку міст (ПРОМІС)”.

Вінниця має ресурс і можливості для розвитку туризму, – зазначив Ігор Лепьошкін, головний експерт, керівник групи експертів проекту ПРОМІС. – Наше завдання – сформувати правильну політику підтримки розвитку туристської галузі. Туристський продукт слід виводити за межі міста й розповсюджувати на область. Туризм – це враження, і нам потрібно їх створити, бо по них приїдуть люди.

Туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету. Його платниками є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення ради про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі): готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади, а також житлові будинки, квартири, кімнати чи будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (Стаття 268 Податкового кодексу України).

Читайте також: “Місто вражень”: для Вінниці розроблять “Cтратегію розвитку туризму 2030”

Читайте також: Галина Малець: “У новому туристичному сезоні до Вінниці приїде значно більше туристів, ніж раніше”. ВІДЕО

Читайте також: Вінницю хочуть перетворити на “Мекку гастрономічного туризму”: набирають гастро-гідів та створюють маршрути

Читайте також: Visit Vinnytsia та спробуй гострий яблучний суп: чим вражає Вінниччина на туристичній виставці в Києві. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: 5 причин відвідати Вінницю та в чому феномен вінницького сала: як презентують місто на туристичному форумі у Львові

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору