За півроку Вінниччина перевиконала бюджет на 60 мільйонів: чиновники вирішують, куди подіти кошти

За перше півріччя до обласного бюджету надійшло понад 3 мільярди гривень, а це 55,2% від річного плану. Додаткові кошти від перевиконання планують розподілити на найбілижчій позачерговій сесії.

У порівнянні з шістьма місяцями минулого року надходження до місцевих бюджетів збільшилися на 1 млрд 192 мільйонів гривень, тобто 50,4%.

Із 634 місцевих рад  лише 8 не виконали свої бюджети за доходами, по 10 бюджетах уже виконано річні, а по 21 бюджету – виконання більше 75% річного плану.

  • Найбільше перевиконання за доходами у Крижопільському районі – 142,1%, – каже директор департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський.  – А найнижчий – місто Вінниця – 107,2%.

За словами чиновника, найбільше зростають бюджети в об’єднаних територіальних громадах та районах. Переважно завдяки податку з доходів фізичних осіб – 53,6%, а єдиний податок – 48,6%, акцизний податок на тютюн та пальне  – 18,3%. Якщо найбільший приріст доходів у порівнянні з аналогічним півріччям 2016 року в Крижопільському районі – 79,1%, то найнижчий приріст – у Гайсинському, Вінницькому  районах, містах Ладижині, Козятині і Вінниці – від 28,8 до 38,8 %.

Обласний бюджет виконано на 117,2%, а це додаткових 60,4 мільйона гривень, які планують розподілити на позачерговій сесії, що попередньо відбудеться 18 липня.

За словами пана Копачевського, розподіл буде наступним: на облраду, депутатський фонд – 2 млн грн, на конкурс територіальних громад – 8 млн грн,  на спорт – 4,7 млн грн, на соціальний та молодіжний напрямок – 3,3 млн грн, на культуру близько 3 млн грн,  на охорону здоров’я– 26,5 млн грн тощо.

  • В онкодиспансер хочемо купити новий цифровий рентген – 4 мільйони 950 тисяч, – каже Микола Копачевський.  –  В обласній дитячій лікарні хочемо зробити сучасні операційні та реанімаційні для недоношених немовлят. Там робіт на 1,5 мільйона гривень і за місяць-півтора, думаю їх зроблять. На 2,5 мільйона закуплять обладнання для цих операційних і реанімаційних. Крім того, 2 мільйони хочемо виділити ендодиспансеру на ремонти покрівель двох  відділень. Плануємо виділити 3 мільйони обласній лікарні  імені Пирогова на забезпечення гемодіалізу.

Також за кошти з перевиконання бюджету планують розробити проектно-кошторисну документацію ландшафтного дизайну палацу Потоцьких та облаштування на музейній території  «Вервольфу» павільйону з експонатами, що тематично і композиційно туди вписуватимуться, а ще виділити на джазовий фестиваль, що відбудеться у Вінниці восени.

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору