× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

За півкроку до нового парламенту: як завершується виборча кампанія на Вінниччині

За три дні до виборів всі виборчі дільниці на території Вінницької області готові до проведення голосування, однак рахувати голоси цього разу вірогідно будуть значно довше, ніж під час останніх виборів президента. 

Про це сьогодні, 18 липня на прес-конференції у Вінницькому прес-клубі розповіли очільник Комітету виборців України Владислав Телень та начальник відділу адміністрування державного реєстру виборців Вінницької області Андрій Кравченко. 

Про готовність до виборів

Так, за словами Кравченка, станом на зараз 8355 громадян на території області змінили місця для голосування на виборах. Це число менше, ніж на минулих президентських виборах, що може свідчити також і про нижчу явку, яка очікується цієї неділі на дільницях у порівнянні з останніми виборами. “Загалом ми фіксуємо зменшення кількості виборців на Вінниччині на 8-10 тисяч щомісяця”, – сказав представник держреєстру.

Також зменшується кількість ефективних членів та членкинь дільничних виборчих комісій. За словами Владислава Теленя, партії подають все менше кандидатур на членство в ДВК: “Якщо така тенденція збережеться, то не зрозуміло, хто буде проводити вибори в Україні за кілька років”, – вважає експерт. Окрім того існують проблеми з електропостачанням в приміщення, де будуть розташовуватися ДВК, а також з мобільним зв’язком та інтернетом: в деяких населених пунктах мобільний інтернет практично не працює.

Про підрахунок голосів

Окрема проблема – підрахунок голосів. За словами Владислава Теленя, цього разу голоси вочевидь будуть рахувати значно довше, адже членам ДВК будуть платити за окремі дні підрахунку голосів. “Відтак ми можемо стати свідками ситуації, коли члени ДВК швидко порахують голоси на своїх дільницях, але повідомлять про це лише після 00:00, тобто 22 липня для того, аби їм заплатили і за другий день роботи. Цікаво, що на попередніх виборах такого не було: членам ДВК платили відразу за два дні роботи незалежно від того, коли саме були підраховані голоси”,-  пояснює представник КВУ.

Також Владислав Телень звернув увагу на те, що виборці, які змінили місце голосування, отримають лише один бюлетень для голосування – з кандидатами в багатомандатному виборчому окрузі. А ось за мажоритарників такі виборці проголосувати не зможуть. Крім того учасники прес-конференції нагадали, що бюлетень виборцю зможуть видати не лише за предявлення паспорту-“книжечки”, а й також на підставі ID-картки.

Про порушення

Що ж стосується порушень під час цієї виборчої кампанії, представник КВУ відзначив, що кампанія відбувається порівняно спокійно та неагресивно. “Порушень стало значно менше, практично всі порушення стосуються відсутності вихідних даних на агітматеріалах, тобто це не значні проблеми. Мабуть, найбільш гострою була ситуація з автором цього запитання. Сама ж кампанія у порівнянні з президентськими перегонами зазнала змін, адже тоді не проводились так масово зустрічі кандидатів з виборцями. А зараз на Вінниччині триває класична “західна” агіткампанія, коли кандидати особисто повернулися обличчям до виборців, проводять зустрічі у дворах, по клубах, по селах. Ми повертаємо до класичної виборчої кампанії, коли кандидати зустрічаються з виборцями. Навіть Олег Винник дає безкоштовні концерти в таких місцях, куди й “швидка” не завжди виїжджає”, – розповідає Телень.

Також представник КВУ відзначив, що кандидати переважно коректно діють стосовно один одного: не псують агітматеріали конкурентів, ті ж самі біл-борди, адже навіть під час президентської кампанії таких порушень було більше. Коментуючи ситуацію з вилученням поліцією агітматеріалів та навіть “опломбувань” агітаційних біл-бордів на Київщині, експерт відзначив, що його насторожують такі дії правоохоронців. “Таке враження, що поліція стала ще одним учасником виборчого процесу. Я не розумію, які є законодавчі підстави для таких дій поліцейських. Це мене дуже дратує та непокоїть”, – сказав Владислав Телень.

Одне незвичайне порушення

Водночас наші журналісти відзначили одне порушення, яке стосується безпосередньо нашої редакції. Так, кандидатка в 11 виборчому окрузі від партії “Європейська стратегія” Олена Верлан-Кульшенко для своєї передвиборчої агітації використала фото Vежі, попередньо видаливши звідти наш авторський логотип.

Скріншот зі сторінки Олени Верлан-Кульшенко

Оригінальне фото Vежі

На зауваження редактора Vежі під агітаційним постом кандидатки, Олена Верлан спершу намагалася пояснити ситуацію та піти в “контратаку”, а згодом видалила коментар та заблокувала всіх наших журналістів, які намагалися прокоментувати ситуацію.

З огляду на те, що кандидатка так і не відредагувала свій пост та вважає редакційне фото Vежі своєю власністю, яку вона може використовувати в політичній агітації, ми офіційно звернемося до виборчого штабу “Європейської Солідарності” з проханням прокоментувати ситуацію. Наголошуємо, що Vежа не є учасником виборчого процесу, не агітує за чи проти жодного з кандидатів, а використання наших редакційних продуктів для політичної боротьби ми розцінюємо як провокацію.

Ілюстративне фото – телеканал 24

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору