× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

За майбутнє і дружбу народів: вінничани розповіли, як голосували на виборах. ВІДЕО

Сьогодні – вибори Президента України. Протягом дня голосування та ночі підрахунку голосів ми відстежували і продовжуємо відстежувати перебіг подій та оперативно інформувати вас про хід голосування, зокрема у Вінниці та Вінницькій області. Ми також проголосували самі й вирішили поцікавитися, як і з яким настроєм на виборчих дільницях голосували вінничани.

Це опитування не є репрезентативним, адже ми завітали на декілька дільниць у центрі Вінниці й опитали близько двох десятків виборців. Не всі з них погоджувалися давати коментарі під запис, або давали, але просили не знімати на відео. Попри це ми отримали дуже цікаві думки з приводу кандидатів і стану речей у країні.

Багато з опитаних розповіли, що голосували за Володимира Зеленського, втім не усі могли чітко обгрунтувати свій вибір.

Лілія, наприклад, сказала жартома, що він її одноліток. Юрій вважає, що “більше немає кандидатів, за кого можна проголосувати”.

А ще один вінничанин, якого також звати Юрієм, зазначив, що як кандидат Володимир Зеленський особливо нічим його не переконав, це “просто нова людина”.

– Я не думаю, що він щось змінить серйозно, але принаймні хочеться в те вірити, – поділився хлопець.

Однак єдиної думки щодо цих виборів і кандидатів у вінничан не було.

Пані Світлана, наприклад, розповіла, що хотіла би проголосувати за Безсмертного, бо це її симпатик і вона поважає його “як дуже порядну та чесну людину”. Але жінка віддала голос за “реального кандидата” Петра Олексійовича Порошенка, тому що “більше немає за кого”.

За Анатолія Гриценка свій голос віддав вінничанин Ігор, адже на його думку, тільки цей кандидат “зможе вивести нашу країну”, що за нього “і пенсія підніметься, і зарплата буде краща, і мир буде на Україні”.

А пані, яка відмовилася називати ім’я, розповіла, що проголосувала за Юлію Тимошенко, і була однією з небагатьох, хто чітко обґрунтував свій вибір:

– Я за Тимошенко. В неї є реальний план, яким чином забезпечити підвищення життєвого рівня неселення. Я просто колишній державний службовець і трошки розумію, звідки взяти гроші на великі обіцянки. І те, що вона пропонує, мені, наприклад, дуже близько. Вона пропонує видалити ПДВ (він для нашої країни не годиться – це чисто корупційна складова) і запровадити прямий податок, типу як колись був податок з обороту. Бо щоб вивести з тіні 40% економіки, потрібно, щоб податкове навантаження було менше. Тому що люди ховаються в тіні не тому, що вони такі незаконослухняні, а тому, що вони не можуть сплачувати це все. І потім саме основне закриття офшорних зон.

Також вінничанка зазначила, що якщо не переможе Юлія Тимошенко, вона буде дуже не задоволена, адже “коли переміг Янукович, то просто плакала, бо знала, що це добром не закінчиться”. А щодо Володимира Зеленського, то жінка зазначила, що ставиться до нього “дуже погано”, але наголосила, що це тільки тому, що він не має достатньо політичного досвіду і знань, щоб очолити країну.

Єдиною, хто зізнався в тому, що не відстежував виборчу кампанію і не знайомився з програмами кандидатів, була Олександра. Дівчина сказала, що “не вважає себе достатньо освідомленою в політиці”, тому проголосувала за всіх, щоб не був пустий бюлетень. А щодо прогнозів чи результатів виборів Президента чесно відповіла, що “не знає взагалі”.

Першою з тих, хто не назвав прізвище кандидата, за якого проголосував, стала вінничанка, яка представилася Валентиною.

– Я голосувала, щоб не було війни. От хто припинить війну, за того я і проголосувала. А ще за дружбу народів. В мене дочка в Росії живе: дитина боїться приїхати сюди. І я хочу поїхати, а квитки такі дорогущі… Якщо кандидат не переможе… все-одно будемо сподіватися, що в когось розуму вистачить зупинити війну, щоб не набивали кишені собі… Ми за мир, за те, що було раніше: щоб дружно жили люди, щоб не було як у Біблії написано, що “буде війна брат проти брата піде”, і так воно вийшло. Для чого ця війна, кому вона потрібна?… А ми так добре жили: їздили, куди хотіли і ніхто нас не перевіряв, ніде нічого. А зараз біда.

Людмила також не назвала прізвища кандидата, за якого проголосувала, але зазначила, що “проголосувала за щось нове, за новий погляд”.

– Я просто проголосувала за того, кого ще не було, бо хочеться все ж таки сподіватися на нові зміни, – розповіла вінничанка. Я сподіваюся, що буде покращення умов і більше справедливості. Умов для всього: і для людей похилого віку, і для молоді  в різних напрямках.

У разі поразки свого кандидата каже, що “прийме те, що буде”, а результатів голосування не боїться, бо “А що нам боятися після Януковича? Все буде добре. Головне бути позитивно налаштованим”.

А Олексій і Антоніна розповіли, що зі своїм кандидатом визначилися давно й голосували за Вілкула, бо “на цей момент він самий адекватний”, і сподіваються він буде хоч в трійці лідерів.

– Мураєв, Вілкул молоді хлопці, зазначив Олексій.

А Антоніна додала, що їй подобаються їхні погляди і плани щодо країни, їхня позиція і ставлення. Вона не уточнила, які саме, але сказала, що “принаймні вони не кажуть, що буде війна” і “може, дасть Бог, буде мир”.

А наприклад Олесі нелегко було визначитися з кандидатом, та вона проголосувала: за того, в кого “не розходяться слова з діями”, а відтак кому довіряє.

– Я за майбутнє голосувала, – поділилася Олеся. Сподіваюся, що Україна буде буде рухатися в майбутнє і наближатися до Європи. Мій кандидат не проросійський.

А в разі його поразки і виходу в другий тур “двох кандидатів, яким пророкують перемогу”, сказала, що для неї це буде “надзвичайно важкий вибір”. Олеся відповідала не називаючи імен та прізвищ, втім на запитання, “чи є кандидат, чиєї перемоги вона боїться найбільше”, відповіла однозначно.

– Зеленський. Бо це не кандидат це так, “чіста паржать”. Я не хочу, щоб з моєї країни ржали, і мені зовсім не весело: ні з його жартів, ні з його кампанії, поділилася вінничанка.

Так само нелегко було й Михайлу.

– Дуже багато кандидатів таких, що я не знаю… Цього року як ніколи (39 чи скільки там). Кожного прочитав: кого знав, кого не знав… І так вийшло проголосував за чинного Президента. Сподіваюся на щось краще, що буде у Вінниці і в Україні. У Вінниці і так непогано… дороги у Вінниці, все добре, поділився чоловік, а також додав, що якого президента оберуть українці, “так і будемо жити з ним”.

Відео Миколи Геркалюка

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору