За “летючими слонами” з Антарктиди: на ВІННИЦіЯнському кінофестивалі вперше представлять всі континенти

Вже наступного вівторка, 22 серпня, у Вінниці розпочнеться XI МіжНародний ВІННИЦіЯнський фестиваль комедійного та пародійного кіно. За сподіваннями організаторів, він буде найбільшим за кількістю запрошених гостей, а також буде вперше представлено роботи з шести континентів.

Наразі оргкомітет розглядає понад 100 заявок на участь, щоб обрати близько 30 конкурсантів фестивалю, переможці якого традиційно отримають “Золотих Летючих слонів”.

Як розповів керівник проекту “XI-й МіжНародний ВІННИЦіЯнський фестиваль комедійного та пародійного кіно” Євген Майданик, до них ще продовжують надходити конкурсні роботи, але вже є учасники із декількох країн, серед яких Україна, Німеччина, США, Австралія, Канада, Франція та інші. Обирати кращі роботи у декількох номінаціях будуть жюрі із 5-6 країн.

Переможцям ювілейного ВІННИЦіЯнського фестивалю роздали “літаючих слонів”

Відкриття фестивалю та показ відібраних робіт відбудеться 22 серпня на площі міського Палацу мистецтв о 20:30.

Ті, хто з певних причин не зможе переглянути конкурсні відеороботи просто неба, матимуть можливість з 28 серпня познайомитися із конкурсантами на телеканалах ВДТ, ВІТА, у кінотеатрі ім. Коцюбинського та на сайті фестивалю.

Серед цьогорічних новинок фестивалю – “суто вінницька” номінація  шведінг – конкурс кіноремейків.

В “Інтершику” роздали вінницькі “Оскари” за кращі студентські кіноремейки

  • Вперше цього року буде така номінація. У Вінниці вже двічі був конкурс таких відеоремейків. У шведингу є декілька умов, які необхідно виконати: або фраза з фільму, яку потрібно використати, або деталі. Цього року всі робити у номінації шведінг мають бути присвячені Дню Вінниці, – розповідає Євген Майданик.

Два “Оскари” за “Титанік” та дівчина, яка виявилася хлопчиком: у Вінниці відбувся другий шведінг-фест. ВІДЕО

Окрім того, цього року у організаторів заходу є шанс здійснити своє давнє бажання – залучити до участі у фестивалі конкурсантів з усіх континентів. У попередні роки проблема була лише у відсутності учасників з Антарктиди.

  • За десять років у нас були фільми з 5 континентів, ніяк нам не вдавалося залучити шостий континент. Цього року, я сподіваюсь, нам це нарешті вдасться, – продовжує Євген Майданик. – Наш земляк з Хмільника – Валерій Сименюк – був тричі в Антарктиді, де працював лікарем на станції. І Валерій щороку робив якісь зйомки, тому з цього всього ми зробимо невеличкий фільм для того, щоб познайомити з Антарктидою і поставити умовну “галочку”, що ми “закрили” останній континент, якого ще не було представлено на нашому фестивалі.

Як зазначила директорка департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Світлана Василюк, громадська організація “Вінницький КВН” протягом останніх шести років виграє гранти від облдержадмінітсрації на проведення фестивалю. Цього року їм виділили 38 тисяч гривень, однак також допомагають спонсори, наприклад, “Золотих летючих слонів” виготовляє ювілерний центр “Діадема”.

Нагродження переможців фестивалю традиційно відбудеться до Дня міста. У п’ятницю, 8 вересня, о 18:30 на Майдані Незалежності розпочнеться церемонія нагородження, на яку запрошені відомі актори, режисери, мультиплікатори.

Гостями свята стануть Борис Барський, Олег Філімонов, Анатолій Борсюк, Євген Чепурняк, Едуард Кирич (художник-мультиплікатор серії мультфільмів про козаків), Ян Левінзон та Віктор Андрієнко. Спеціальні гості свята – актори “Дизель-шоу” : Євген Сморигін, Марина Поплавська та Вікторія Булітко.

Церемонію нагородження можна буде подивитися онлайн на сайті фестивалю, а також на телеканалах “ВІТА” і “ВДТ”.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору