× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

За фактом використання нацистської символіки на матчі у Вінниці провадження не відкривали, – поліція

Вінницька поліція спростовує поширену раніше деякими ЗМІ інформацію про відкриття провадження щодо використання нацистської символіки під час матчу “Нива-В” – “Агробізнес”, який відбувся 2 червня.

Як повідомила Vежі речниця вінницької поліції Ірина Добровольська, наразі відомості про нібито використання нацистської символіки вболівальниками “Ниви” під час матчу, внесені лише до Єдиного журналу обліку злочинів. За словами Добровольської, жодної офіційної заяви про подібне правопорушення подібного характеру 2 червня у Вінниці до поліції не надходило.

Водночас VежА звернулася за коментарем до представників ультрас “Ниви-В”. У середовищі фанів заявили, що їм відомо про можливе відкриття проти них кримінальних проваджень. З огляду на це, ультрас наразі відмовляються від жодних коментарів по факту події.

Нагадаємо, що 2 червня частина вболівальників “Ниви” прийшли на матч у червоних футболках з білими колами, на яких чорним кольором була зображена свастика. Таким чином футболки повторювали зображення прапору нацистської Німеччини часів Третього рейху. Згідно зі статтею 436-1 ККУ, за виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму або символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі від 5 до 10 років з конфіскацією майна.

Сьогодні віце-президент ФК “Нива-В” Вадим Кудіяров прокоментував інцидент Vежі, заявивши, що розцінює ситуацію як провокацію проти клубу.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору