× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

З таблом і критими трибунами: у Вінниці відкрили новий Євростадіон. ФОТОРЕПОРТАЖ

На території вінницького Палацу дітей та юнацтва відкрили нову спортивну арену європейського зразка за 19 мільйонів гривень.  На відкриття завітав навіть Прем`єр-міністр України Володимир Гройсман. 

Футбольне поле з критими трибунами з’явилося за адресою Хмельницьке шосе, 22. Стадіон, як і обіцяли,  збудували так, що він справді може приймати міжнародні змагання: футбольне поле – 6400 квадратних метрів штучної трави, трибуни розраховані на 439 місць, а паркова може вмістити до півсотні автомобілів і два автобуси.

Цю спотивну арену будували півроку і сьогодні, 7 вересня, її офіційно відкрили. 

Ще за годину до цього, трибуни були заповнені вщерть, футбольні команди, які мали зіграти сьогодні перший товариський матч, вже були напоготові. Однак офіційна частина розпочалася тоді, коли на стадіон завітала делегація на чолі з мером Вінниці Сергієм Моргуновим, головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм і головою облради Анатолієм Олійником. Та першим на поле ступив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Читайте також: Євростадіон: як споруджують у Вінниці нову спортивну арену європейського зразка. ФОТОРЕПОРТАЖ 

Перед тим, як виступили перші особи, вихованці Палацу дітей та творчості влаштували для глядачів справжнє шоу. Спершу хлопці-спорстмени показали у танці футбольні вправи, а за тим вийшли дівчатка, які танцювали під ритмічну електронну музику. Наприкінці на поле вийшли усі вихованці спортивних секцій Палацу і розгорнули посередині поля зображення з великим футбольним м`ячем.

– Я пам’ятаю, як ми відкривали перші стадіони у Вінниці, ми робили неможливе, щоб знайти позабюджетні кошти, домовлятися з забудовниками…, – почав свій виступ Володимир Гройсман. – Але зараз хочу підкреслити, що для нас стало важливим, в рамках державної політики, кожен рік допомагати фінансово місцевим владам будувати нові спортивні об’єкти.

В минулому році ми виділили 250 мільйонів гривень, у цьому – 370 мільйонів гривень. Я дуже хотів би, щоб кожен шкільний стадіон, який сьогодні занедбаний в Україні, був побудований за стандартами, які ми бачимо тут… Бо також потрібно пам’ятати про цих прекрасних дітей, про тих, кому ми маємо створити всі належні умови, щоб вони стали успішними… Спорт – це життя, здоров’я і можливість себе реалізувати… Я глибоко вірю у те, що ми як у Вінниці добилися успіху, доб’ємося успіху у всій Україні.

 

Після того, як слово взяли усі очільники місцевої влади, їм надали право першого удару по футбольному м’ячу.

Після того, як Володимир Гройсман, Сергій Моргунов, Валерій Коровій та Анатолій Олійник кілька хвилин «попасувалися» з юними футболістами і зробили фото на пам’ять, команди, які увесь цей час стояли на полі, нарешті розпочили грати у футбол. Щоправда грати їм довелося з напівпорожніми трибунами.

Щодо футбольного поля, воно й справді вражає: по периметру його обгородили металевим парканом, поставили нове освітлення, електронне табло та систему відеоспостереження, з боку трибун облаштували тротуари з доріжками, а зі сторони вулиці Хмельницьке шосе  частину території виділили під дерева та квітники.

Крім поля, дуже цікавими є трибуни, які з’єднали між собою навісною конструкцією і в яких частину місць облаштували для маломобільних категорій громадян. Та найбільший сюрприз – це підтрибунна зона. Там вмістили дві роздягальні з душовими для спортивних команд, санвузли для відвідувачів, а також технічні, допоміжні та підсобні приміщення. На жаль, сьогодні вони були зачинені.

Зауважимо, що цим стадіоном зможуть користуватися не тільки відвідувачі Палацу дітей та юнацтва, а й учні сусідньої 26-ї школи та усі охочі позайматися спортом.

Фото Андрія Завертаного

Читайте також: У Вінниці хочуть збудувати новий стадіон за 35 мільйонів 

Дубль два: у Вінниці знову шукають підрядника на будівництво футбольного поля 

 

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору