× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

З села на Вінниччині родину з дітьми хочуть депортувати до Японії

Їх називають нелегалами, правопорушниками та просто «аморальними особами без місця роботи». Насправді ж на Вінниччині мешкає унікальна родина, де дружина – громадянка Японії, чоловік – Росії, а двоє дітей – мали би бути громадянами України.

Як повідомляє Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області, йдеться про родину, що мешкає в Чернівецькому районі та яку невдовзі можуть депортувати. Причиною тому начальник служби Борис Наливайко називає те, що фактично ці громадяни є нелегалами, які давно порушили термін перебування на території нашої країни, ігнорують приписи ДМС і вже сплатили штрафи за свої порушення.

– Вони мешкають у селі на території нашої області з 2014 року, з порушенням вимог міграційного законодавства України. Як громадянка Японії, так і її чоловік – обоє мали протерміновані паспорти своїх країн. Забезпечити законність свого перебування на території України вони не мали законних підстав, – сказав Наливайко.

Окрім того, родина має 5 дітей, двоє з яких – народжені в Україні, але жодних відповідних документів на них батьки за весь час перебування тут – не оформили.

Повідомляється, що Управлінням ініційовано звернення до ДМС України та надзвичайного уповноваженого Посла Японії в Україні щодо сприяння у документуванні паспортними документами та довідок для слідування до країн походження – тобто депортації.

Борис Наливайко також зазначив, що громадянина України, який надав житло родині – притягнуто до відповідальності за статтею 206 КУпАП (Порушення порядку надання іноземцям та особам без громадянства житла, транспортних засобів та сприяння в наданні інших послуг).

Відтак нині, якщо родина не підготує усі необхідні документи – Управлінням вирішується питання щодо депортації іноземців-порушників до країн походження. Очікується, що судове засідання про справі може відбутися цього місяця.

Читайте також: Різали російський паспорт і рятувалися від розшуку: як на Вінниччині іноземці отримують громадянство України

 

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору