× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

З домовиною, стразами та нічною сорочкою: у Вінниці влаштували «похорони пенсіонерів»

Ранок понеділка у Вінниці виявився мітингувальним – під проводом лідера міського осередку «Партії пенсіонерів» Віктора Маліновського відбулися… «похорони пенсіонерів».

Зібрався мітинг із близько сотні людей на площі Тараса Шевченка о 10-й ранку. І вже на початку зборів трапився інцидент: пенсіонери побачили «не своїх» – молодиків на площі, на яких накинулися із вигуками «Провокатори!Запроданці!». Молодики – їх було близько десятка – представилися членами громадської організації «Січ» та намагалися відмовити пенсіонерів від акції, мотивуючи це тим, що вона фінансується з боку «проросійських сил».

 • У мене пенсія 1300 гривень, а ті, хто її призначає – оцей уряд злочинний – живуть на зарплати  в десятки і сотні. Що ти можеш заборонити? Мені вже нема чого втрачати, – сказала пенсіонерка, котра прийшла мітингувати.

 • Послухайте, ми за народ, ми підтримуємо народ. Ми не підтримуємо таких людей, як Віктор Малиновський, якого фінансують різні люди та політичні сили, котрі підтримують Росію. Ця людина вас використовує і вводить в оману, – намагалися переконати хлопці із білими нарукавними пов’язками з чорним написом «Січ».

 • Ти два роки в тюрмі посидь, як Хорт, тоді будеш тут стояти, – вигукнув ще один пенсіонерів, учасник мітингу.

Пояснити журналістам детально яким чином відбувається фінансування чітко не зміг ніхто. Так само ніхто з учасників мітингу не зміг конкретно сказати, що вони хочуть довести цією акцією.

Проте, пенсіонерів було не спинити: вони вже взяли в руки транспаранти із гаслами про «злочинну владу, високі тарифи і низькі пенсії». Свою акцію вони назвали «похоронами пенсіонерів», а для підсилення символізму на площу принесли труну.

 • Так, не слухайте їх, – ставайте в колону і йдемо маршем по Соборній, – закомандував пан Малиновський.

Слухняно четверо чоловіків підняли домовину на плечі і стали попереду колони. Далі розташувалися інші учасники із плакатами, всі разом вийшли на дорогу. В цей час їх супроводжувала машина патрульної поліції.

 • Хто в труні, кого ви там несете? – запитуємо дорогою в одного із чоловіків, що ніс домовину.
 • Ну кого-кого? Жидівську владу, – мовив він, посміхаючись.

Проте, коли пікетувальники, загальмовуючи рух транспорту, дійшли до міської ради і на площі відкрили труну – вона виявилася порожньою.

Протягом години на сходах мерії мітингувальники співали гімн, читали вірші, озвучували високі цифри, які приходять їм у платівках за квартплату. Віктор Малиновський вкотре озвучив вимоги про підвищення пенсії, також додав вимогу про скасування «газової абонплати».

 • На площі перед початком мітингу хлопці заявляли, що вас фінансують проросійські політсили – як ви це прокоментуєте? – цікавимося у Малиновського, щойно він закінчує промову.

 • Мені ці історії вже оскомину набили. Це провокатори і «заслані козачки» від влади. Але бачте – люди вірять не їм, а мені, і ці мітинги вже ж не перший рік відбуваються, а нічого і не змінилося.

В цей час на Майдані Незалежності перед міськрадою з’являється жінка, яка тримає в руках вішак із нічною сорочкою.

 • Оце треба передати Гройсману і Порошенку, – вигукнула вона.

Справа в тому, що ще одним атрибутом акції мали стати сорочки – як символ того, що пенсіонери останню сорочку віддають, аби прожити на мізерні гроші. Схоже, жінка не зрозуміла, про які сорочки йдеться, а тому винесла на акцію досить інтимний елемент гардеробу.

Прикрасою акції став уже знаний вінницький активіст Анатолій Чайка, який називає себе Тарасом Бульбою. На кожну із таких акцій пенсіонер готується ретельно – підбирає тематичні образи: то смугастий костюм в’язня (на акціях підтримки вищезгаданого Юрія Хорта, котрого було звільнено з СІЗО,  – авт.); а то пан Анатолій протестує лежачи, вкриваючись прапором. Сьогодні Тарас Бульба прийшов в образі Ісуса Христа – так він це сам назвав. На чоловікові були ланцюги, а голову його прикрашав вінок зі шкірозамінника, декорований цвяхами та… стразами. Начебто він мав символізувати терновий вінок, який вдягли римляни на Ісуса, коли він ніс на Голгофу свій хрест.

 • Хто вас зробив такий гарний вінок? – напівжартома цікавимося у Бульби.
 • Мені все дає Бог, – мовив скромно чоловік.

Помітингувавши під мерією, активісти-пенсіонери рушили до будівлі обласної ради, де зачитали ті ж самі промови.

Зазначимо, що багато перехожих, побачивши цю похоронну процесію, намагалися її оминути, не розуміючи, що насправді відбувається.

 • Ходімо через дорогу, бо тут якийсь похорон, – сказав один із перехожих до дружини. – Побачити таке зранку в понеділок – погана прикмета.
Фото автора

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору