× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Їхати чи не їхати: чиновники досі вирішують, чи забороняти рух автомобілів по Соборній

По вулиці Соборній планують заборонити проїзд приватного транспорту. Про це свідчить відповідний знак, що нещодавно з’явився на пішохідному переході навпроти будівлі міської ради.

Журналісти Vежі вирішили з’ясувати, чи справді з 1 жовтня (як вказано на додатковій табличці) діятиме заборона проїзду центральною вулицею, у який час доби та з чим взагалі пов’язана така ініціатива.

 

Згідно Правил дорожнього руху знак 3.2. означає “Рух механічних транспортних засобів заборонено”. Не поширюється дія знака:

– на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами;

– за наявності під ним таблички на водіїв-інвалідів, що керують мотоколяскою або автомобілем, позначеними розпізнавальним знаком «Інвалід»;

– на транспортні засоби, що обслуговують громадян чи належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, а також на транспортні засоби, що обслуговують підприємства, які розташовані у позначеній зоні. У таких випадках транспортні засоби повинні в’їжджати до позначеної зони і виїжджати з неї на найближчому перехресті до місця призначення.

Зона дії знака – від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, – до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перехрещення (прилягання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

За словами прес-секретарки Патрульної поліції Вінниці Тетяни Плахотнюк, йдеться про повернення знаку, який раніше забороняв рух приватних автівок центральною вулицею міста.

– Нині найбільш ймовірно, що обмеження діятиме протягом усієї доби, можливо, згодом буде прийняте рішення щодо якогось конкретного проміжку час. Також відомо, що заборона поширюватиметься на ділянку від перехрестя вулиць Магістратської, Князів Коріатовичів та вулиці Соборної та до площі Гагаріна, – зазначила Тетяна Плахотнюк. – У будь-якому випадку варто очікувати відповідного рішення місцевої влади.

Водночас, за словами Сергія Чернова, очільника комунального підприємства “Вінницька спеціалізована монтажно-експлуатаційна дільниця з організації дорожнього руху”, питання щодо встановлення знаку та на який час доби поширюватиметься заборона – вирішуватиметься найближчим часом.

– Усі нюанси будуть відомі після того, як відбудеться нарада та надійде відповідне розпорядження від влади. Поки ж відомо, що перекриття стосуватиметься приватного та транзитного транспорту. Щодо часу – питання також вирішується. Ймовірно, це буде з 6 чи 7 ранку та до 22:00. Знову ж таки, це вирішувати буде керівництво міста.

 

Як нагадав Сергій Павлович, така ініціатива не нова, адже раніше у місті також діяло обмеження руху транспорту по Соборній. Щоправда, тоді воно тривало з 8:00 до 20:00.

– Обмеження відбудеться у зв’язку із тим, що відкривається Київський міст та щоб розвантажити центр, бо є проблеми на Соборній з громадським транспортом, дуже мала швидкість руху. Зокрема йдеться про автобус №21, який часто з вулиці Оводова ніяк не може виїхати через те, що дуже багато машин, – говорить Чернов. – Проте пішохідною вулицю Соборну точно не робитимуть, бо трамвайну колію ж не перенесуть.

Читайте також: На Київський міст у Вінниці додали ще 26 мільйонів

За його словами, схеми об’їзду додатково розроблятись не буде, оскільки це потрібно тільки тоді, коли перекриття є тимчасовим. “Думаю, наші водії і так вже знають, яким чином усе об’їжджати” – сказав Сергій Павлович. Між іншим він зазначив, що також розглядається питання щодо відкриття для руху транспорту повороту на вулицю Князів Коріатовичів.

Зазначимо також, що вчора, 18 вересня, на сайті міських петиції було зареєстровано звернення, в якому вінничанин Олександр Крижанівський просить місцеву владу дозволити проїзд вулицею Соборною протягом всього дня, тобто фактично – скасувати рішення про встановлення заборони. Станом на сьогодні петиція набрала 246 підписів із 350 необхідних. Підтримати звернення можна ще протягом 13 днів – до 1 жовтня.

Фото Катерини Дядюк

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору