ЄвроВінниця: День Європи стартував масовим танцем дітей та виступом Гройсмана. ФОТО

О 14:00 на Майдані Незалежності відбулося офіційне відкриття ювілейного, 10-го відзначення Дня Європи у Вінниці.

За кілька хвилин на третю уся центральна площа перед будівлею міською ради заповнилася учнями та ученицями вінницьких шкіл, вдягнених у різнокольорові сценічні костюми. Різні кольори мали символізувати барви прапорів країн-членів Євросоюзу. За мить кілька сотень дітей розпочали синхронний танець, відкриваючи головне свято весняної Вінниці.

ПОВНА ПРОГРАМА СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ЄВРОПИ

Вінниця святкує ювілейний День Європи. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

     

За тим на головну сцену піднялися почесні гості: міський голова Сергій Моргунов та прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.  У глядацькій зоні в цей час перебували депутати парламенту, міністри освіти та науки Лілія Гриневич, культури – Євген Ніщук та юстиції – Павло Петренко. Ведучі зі сцени також передали вітання іноземним гостям: офіційним представникам та послам Грузії, Латвії, Македонії, Литви, Польщі, Туреччини, Нідерландів, Молдови, Хорватії, Литви та Румунії.

   

“Надзвичайно приємно бачити стільки людей сьогодні на цій площі. Згадаймо, як 10 років тому ми розпочали у Вінниці це свято і тепер дуже символічно, що ювілейний День Європи проходить під знаком отримання Україною безвізу. Вітаю з цим всю Вінницю і всю Україну!”, – сказав зі сцени Сергій Моргунов.

“Ми щороку доводимо, що наше місто рухається правильним шляхом, що ми маємо сильну громаду, яка вміє робити життя кращим і перемагати. Не випадково Вінниця вже третій рік поспіль отримує звання найкомфортнішого міста в Україні, і це спільне досягнення кожного з нас. Вінниця – це передусім люди: активні, працьовиті, чесні й такі, що успішно рухаються до мети”.

Після виступу міського голови слово взяв Володимир Гройсман.

Коли 10 років тому ми розпочали таке святкування у Вінниці, ми не просто хотіли ще одного свята – ми прагнули змінити життя цілого міста. Багато хто нам тоді казав, що це неможливо. Але ми щиро вірили в це і досягли успіху. Подивіться на Вінницю сьогодні – вона стала прикладом для всієї країни. Тут завжди буде успіх, тому що громада згуртована на те, аби досягати перемоги. І я тепер кажу всій країні – ми змінили Вінницю, ми змінимо всю країну, аби вона стала сильною та комфортною!”

Прем’єр міністр у своєму виступі також згадав про отримання країною безвізового режиму з ЄС, але зазначив, що “ми маємо ще багато домашніх завдань, аби Україна змінювалася. “Ми маємо здобути перемогу і на фронті і всередині країни, аби наша країна стала успішною”.

Вже під час брифінгу для преси прямо під стінами міської ради глава уряду розповів детальніше про найближчі реформи.

  • Передусім ідеться про пенсійну реформу: ми працюємо над тим, аби понад 5 мільйонів українських пенсіонерів почали отримувати вищу пенсію. Ми підняли мінімальну зарплату і наступний етап – наведення ладу з пенсіями.

 

Також Гройсман зазначив, що уряд буде розширювати перелік медикаментів, котрі безкоштовно надаються населенню за програмою “Доступні ліки”. “Ви уявіть: 90% людей, які сьогодні в Україні відмовляються від лікування роблять це через причину не спроможності отримати відповідні ліки. Наразі ми працюємо над розширенням переліку найменувань ліків, які видаватимуться людям в аптеках безкоштовно”, – заявив прем’єр.

Наприкінці брифінгу Володимир Гройсман поділився враженнями щодо змін у Вінниці за останні 10 років.

  • Треба віддати належне міському голові та управлінській команді Вінниці, тому що є багато міст в Україні де теж відбулася децентралізація, а результату від цього – нуль. Це питання господарської спроможності керівництва того чи іншого міста. У Вінниці сьогодні є результат, на який рівняється вся країна.

“Я пам’ятаю з чого тут у все починалося: розбиті дороги, відсутність освітлення, сміття. Згадайте, у вінниці колись було модно не пропускати пішоходів. А тепер вінничани демонструють абсолютно новий рівень культури.
Ми казали 10 років тому, що у Вінниці ми можемо все змінити, а тепер я кажу це всій країні.

Для збереження і розвитку таких результатів ми маємо відкинути в бік всіх  популістів, показати,  що вони небажані гості в політиці. Зараз настав час відповідальної політики”.

Наостанок журналісти попросили мера Вінниці Сергія Моргунова поділитися “рецептом”: як стати мером найбільш європейського міста України? Після кілька секундної паузи міський голова Вінниці коротко відповів:

  • Треба працювати!

Фото Андрія Завертаного

 

                                                                                         

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору