× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Єврейський погляд на життя”: у Вінниці влаштують вечори, присвячені єврейському народу

У Вінниці протягом осені відбуватимуться тематичні вечори дискусійного клубу “Єврейський погляд на життя“.

Організатори, Вінницька єврейська месіанська община (ВЕМО), обіцяють зробити зустрічі цікавими та корисним: “всесвітньо відома “Хава нагіла” та ідиш-пісні, занурення у традиції та актуальні теми життя, практична мудрість одного із найстародавніших народів та присмак незрівнянного одеського гумору”.

– Знаєте, часто кажуть «Єврейські кучки». І ніхто точно не знає звідки це. А насправді восени є свято «Суккот», на яке кожен єврей (за традицією), має збудувати шалаш та жити у ньому 8 днів зі своєю сім‘єю та бути максимально гостинним. І це має нагадувати, що всі ми у цьому світі лише мандрівники, і нічого тут не вічне, окрім відносин, душі та Всевишнього, – розповідає Юрій Гузеєв, представник “Вінницької єврейської общини”.

Відтак, 28 вересня, 5, 12, 19 та 26 жовтня, а також 2, 9 та 16 листопада (тобто вісім п’ятниць поспіль) учасники клубу збиратимуться та спілкуватимуться на ці та інші теми в креативному просторі “Артинов”.

Осінні свята.
Перший вечір 28 вересня буде присвячено питанню, чому єврейський новий рік починається саме у вересні. Також говоритимуть про те, “навіщо цілий тиждень жити у шалаші та ще й неодмінно радіти”.

Ерев шабат
Інша тема, на яку говоритимуть учасники клубу (5 жовтня), це Ерев шабат – одна з найстародавніших та найсвятіших традицій єврейського народу, в якій бере участь вся родина.

Взаємовідносини
Третій вечір (12 жовтня) буде присвячено темі взаємовідносин та тому, як правильно “вийти цілим з конфлікту”. Однією із тез зустрічі є “Гешефт, або як заробити на любов?”.

Він
Вчетверте разом зберуться ті, кого цікавить тема успішності чоловіків. Зокрема говоритимуть про покликання чоловіка, його характер, роль у родині та любов до мами, а також про те, як бути успішним у всіх сферах життя.

Вона
26 жовтня учасники клубу спілкуватимуться про жінку: її роль дочки, жінки та “аідіше маме”, про сподівання та розчарування, успіхи та помилки, а також про те, як бути щасливою щодня.

Наступне покоління
Про секрети єврейського виховання та мудрі поради щодо того, як виростити справжнього генія можна буде послухати 2 листопада.

Сенс життя
Сьома зустріч буде присвячена одвічній темі про сенс життя та про те, як знайти свій шлях до щастя. Дізнатися думка єврейських мудреців з цього приводу можна буде 9 листопада.

Що скаже ребе?
Остання зустріч (16 листопада) матиме формат діалогу. Організатори обіцяють учасниками клубу можливість поставити запитання та отримати вичерпну відповідь від мудрого наставника.

фото зі сторінки Club Online

Для того, щоб потрапити на той чи інший вечір, потрібно попередньо зареєструватися, заповнивши анкету ТУТ. Всі деталі можна отримати за телефоном 098 484 40 64.

Адреса креативного простору “Артинов”: вулиця Архітектора Артинова, 12-а (2-й поверх). Вартість входу до простору – 60 гривень за один вечір. У вартість включено чай, каву з кавового апарату та смаколики. Початок вечору – о 19:00, тривалість – близько двох годин.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору