Єдиний в Європі музей моделей транспорту переїжджає на Соборну. ФОТО

Насправді це буде вже третій переїзд музею в нове, просторе, сучасне приміщення на Соборній. Тут і  розташується понад п’ятитисячна колекція моделей транспорту: унікальна не лише для Вінниці чи навіть країни, а всієї Європи. 

  • Незабаром у Вінниці відкриється музей моделей транспорту. Це буде щось неймовірне, приблизно п’ять тисяч моделей. Такого в Україні, а мабуть і в Європі, ще не було. Мій друг Олександр Вдовиченко збирав ті моделі з дитинства, колекція розрослась до музею. А ще виставляють свої моделі інші колекціонери. І, о чудо, міська влада виділила приміщення під музей в самому центрі Вінниці! Буде дуже-дуже цікаво…, – проанонсував Володимир Багнета.

Раніше VежА вже розповідала про музей міні-моделей автомобілів, літаків, «швидких», танків, мотоциклів, кораблів тощо. Відкриття музею за новою адресою вулиця Соборна, 64 (перший поверх приміщення Будинку побуту) переносилося вже кілька разів: востаннє його планували відкрити ще восени 2017 року, однак тоді переїзд так і не відбувся.

Новий-старий музей моделей транспорту з’явиться у центрі Вінниці восени

Про довгоочікуване новосілля Vежа вирішила запитати у власника колекції та засновника музею Олександра Вдовиченка:

  • Всередині приміщення зроблено майже на 90%. Ще має бути вирішене питання місць для сидіння (приблизно 25, – авт.), телевізора для навчального класу для школярів та студентів, а також проведення різноманітних клубних зустрічей та майстер-класів.

This slideshow requires JavaScript.

Ще з останньої зустрічі Vежі з паном Вдовиченком також стало відомо про плани на майбутнє зробити музей не просто музеєм, а місцем, де збиратимуться колекціонери й любителі техніки.

  • Це буде такий музей-клуб-бібліотека за інтересами, – каже колекціонер про концепцію закладу нині.

Тематична бібліотека буде представлена колекційними примірниками тисячі книг, журналів та каталогів починаючи від 1913 року.

Це лише частина видань бібліотеки

Зараз колекція транспорту налічує понад 5000 експонатів, але новий музей загалом може вмістити до десяти тисяч. 80-85% від експонатів, що готують до відкриття – власна колекція Олександра Вдовиченка, яку він оцінює приблизно в 150 тисяч доларів США.

This slideshow requires JavaScript.

  • Тут (про нове приміщення, – ред.) буде європейський рівень, бо це унікальний музей такого роду для всього континенту. Є музеї лише конкретних моделей, приміром, BMW, Mercedes, а тут – все разом, – каже  колекціонер.

Наразі програма відкриття ще готується, однак відомо, що одночасно з відкриттям відбудеться перший Всеукраїнський з’їзд колекціонерів моделей транспорту України. Як розповів Олександр Вдовиченко, приїдуть колекціонери зі Львова, Одеси, Житомира, Херсона.

Наразі вивіску про те, що тут буде «Музей моделей транспорту» ще виготовляють

Вхід до такого простору поки без затвердженої вартості на квитки, однак пан Олександр запевняє, що ціна буде в межах 5-15 гривень, як і було раніше. Крім того, він також проводитиме безкоштовні екскурсії для шкільних та студентських груп міста. А на вихідних в музеї збиратимуться поціновувачі автомобілей та техніки, переглядатимуть тематичні відео і звісно – обмінюватимуться моделями.

Читайте також: У майбутньому ТЦ на Соборній планують відкрити два музеї?

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору