× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Янгол, який рятує життя”: у Вінниці відбувся благодійний забіг на підтримку хворого хлопчика. ФОТОРЕПОРТАЖ

Зранку, 1 червня, у міжнародний День захисту дітей відбувся благодійний забіг “Чужих дітей не буває”, під час якого кількасот людей пробігли трикілометрову дистанцію, аби підтримати свою фізичну форму та зібрати кошти на лікування маленького вінничанина з рідкісною хворобою.

Сьогодні зранку, близько 10 години, учасники забігу почали повільно сходитися на площу Могилка: здебільшого працівники різних силових структур, у формі та в цивільному, поодинці, а також цілими взводами стягувалися до старту. Тепла та вже по-справжньому літня погода, українська музика, та молодята, які приїхали на площу аби сфотографуватися, створили легку та майже святкову атмосферу перед забігом. Кожен міг зробити благодійний внесок на лікування Дениса Матійчука, хворого на онкологію. Як пояснила Лілія Дишкант, яка допомагає мамі та хлопчику зібрати гроші, сьогодні планується зібрати хоча б “заставну” суму — 40 тисяч євро, якої було б достатньо. щоб почати лікування в Італії.

Участь у забігу взяли Поліція, Прокуратура, СБУ, ДФС, Поліція охорони, командування військово-повітряних сил, ДСНС та бійці Нацгвардії. Зокрема до акції долучилися й інші структури, а також усі бажаючі, які хоч і не бігли, але кидали гроші у скриньку.

Як ми писали раніше, маленький Денис Матійчук  переніс півсотні хіміотерапій, операцій та навіть реанімації. Наразі, мама Дениса сподівається на успішне лікування в Італії, за яке потрібно заплатити “захмарну” для сім’ї суму – 80 тисяч євро, що рівноцінно сумі понад 2 мільйони гривень. Станом на 30 травня, зібрано близько 15 тисяч євро. Частину суми планують зібрати на сьогоднішньому забігу.  Заради його одужання, мама та усі небайдужі створили групу допомоги у фейсбуці, де влаштували благодійний розпродаж одягу, за перебігом лікування хлопчика можна також слідкувати у інстаграмі

Анатолій Слівінський, голова правління ГО “Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО” (м. Вінниця) та організатор забігу, розповів, що минулого року на аналогічному заході вони збирали кошти на відпочинок для дітей з Авдіївки. Але цього разу “ми в першу чергу вирішили допомогти хворому хлопчику”.

— Буквально кілька днів тому ми побачили репортаж на телебаченні про Дениску, тому ми навіть не задумуючись вирішили йому допомогти, — каже пан Анатолій, — У країні, в якій йде війна, потрібно показувати щось добре. Діти не мають бачити ні війни, ні хвороб. Мама хлопчика не опускає руки і уявляєте, як їй приємно бачити, коли хтось організовує такі заходи. Чужих дітей не буває — і цим все сказано.

Спеціально для участі у забігу, організатори принесли тридцятиметровий прапор, зшитий з менших прапорів підрозділів, які воювали в АТО. Військовослужбовці Нацгвардії розгорнули розписаний сотнями реченнями “збірний” стяг, аби разом з ним пробігти дистанцію.

Мама Дениса, Аліна Матійчук, розповіла, що стан сина важкий, лікування триває понад два роки.

— Дениска наразі в лікарні у Вінниці. Він дуже активна дитина, по ньому навіть не скажеш, що він хворий, — каже мама хлопчика. — Хоча збір коштів триває повільно, є дуже багато хороших людей, які мені допомагають, телефонують і питають, як там Дениска, навіть не знаючи нас особисто.

 

 

Більшість учасників казали, що прийшли “підтримати свою фізичну форму, відсвяткувати День захисту дітей та підтримати дитину в боротьбі з хворобою.”

— Я дізналась про цю подію з інтернету, зі своїми колегами з Державної прикордонної служби ми на подібному забігу не вперше. Окрім благодійності, це також нагода просто зібратися разом, — каже учасниця забігу Зореслава.

 

Зокрема, дехто зі службовців не хотіли розповідати, чому вони вирішили брати участь у забігу, ба більше, дехто навіть не знав, що цей захід присвячений збору коштів на лікування хворого хлопчика. В будь-якому випадку, більшість казали, що прийшли “підтримати усіх дітей, яким потрібна допомога”.

Близько одинадцятої, учасники розпочали забіг, а на іншому кінці дистанції біля арки поряд з входом у центральний парк,  бігунів уже чекали оркестр та безліч журналістів з камерами. Першим прибіг Костянтин з військової частини 2287, що вже вдруге перемагає на благодійному забігу “Чужих дітей не буває.”

— Спочатку була боротьба, але я “псіханув”, і прибіг першим” — каже Костянтин.

Першою серед жінок прибігла Катя, яка працює в поліції.

— Я завжди намагаюсь брати участь у таких забігах, — говорить переможниця, — в минулому році я прибігла четвертою, цього року вдалося першою!

За півгодини після старту майже усі учасники прибігли до фінішу і почали шикуватися під вінницькою аркою, яка ледь вмістила усіх бігунів під собою. Для спільного фото працівники різних вінницьких силових структур розтягли величезний “прапор єдності” навпроти входу до парку, і з викриком “Слава Україні” завершили благодійний забіг. Після цього, дехто з учасників фотографувався на фотозоні, а інші просто спілкувалися з нагоди такого великого зібрання. Також, переможці отримали два абонементи до спортзалу: про подарунки учасникам не говорили, тому для них це був приємний сюрприз.

На благодійному забігу “Чужих дітей не буває” вдалося зібрати 29 тисяч 300 гривень, усю суму передадуть на лікування Дениса Матійчука. Реквізити для допомоги на порятунок хлопчика: 4149 4390 0888 4516 (Матійчук Аліна Володимирівна). Уточнити будь-яку інформацію можна у мами Дениса, Аліни Матійчук, за номером 067 162 03 19.

 

 

 

 

 

Фото Марини Сербінович та Сергія Олійника

Автор: Олеся Яненко

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору