Як винайшли гвинтівку Мосіна і чому нею досі воюють: у Вінниці розкажуть про зброю часів Української революції

Розповісти про винайдення гвинтівки Мосіна-Нагана, особливості її роботи, переваги та недоліки, розкрити вплив цього виду зброї на хід військових дій у Європі від І половини ХХ століття аж до сьогодні – про все це уже наприкінці тижня на лекції  від Центру історії Вінниці.

Історики, реконструктори, дослідники та просто любителі зброї зберуться цієї п’ятниці, 20 липня, у «Хаб.Вінниця» на публічну лекцію про легендарну зброю “Трьохлінійка: гвинтівки Мосіна-Нагана”  від реконструктора Дмитра Бабюка з  Кам’янця-Подільського. Модерувати зустріч буде директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен. Для присутніх розкриють більш ніж сторічну історію “мосінки”.

Під час лекції історик детально опише історичні передумови винайдення гвинтівки Мосіна-Нагана, використання цієї зброї у Європі та Україні, зокрема в період Української революції 1917-1921 рр., пояснить, чому цю гвинтівку досі використовують українські військові на Сході. Додатково будуть розглянуті типи та модифікації, недоліки та переваги цієї гвинтівки. По завершенню лекції відбудеться обговорення теми в колі міських істориків та реконструкторів.

Де: «Хаб.Вінниця» (вул. Пушкіна 11, перший поверх)

Коли: п’ятниця, 20 липня, з 18:00

Вхід: вільний

Автор: Леся Качор

Поділитись публікацією
Вгору