× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Як виглядає ребальзамований Пирогов. ФОТОРЕПОРТАЖ

Минулого тижня Миколу Пирогова після ребальзамації повернули у його саркофаг, що знаходиться у церкві-некрополі на території музею-садиби у Вінниці. 

Ребальзамація тіла видатного хірурга тривала протягом місяця, з 14 березня. Участь у безпосередньому процесі ребальзамації тіла брали четверо вінничан і ще двоє українських фахівців з інших міст. Однак ще з листопада минулого року вчена рада з 15 науковців почали вивчати процес ребальзамації, аби вперше провести все самостійно і без участь російських фахівців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відбілили шкіру та “освіжили” тіло: у Вінниці вперше ребальзамували Пирогова без участі Москви

Головний зберігач фондів музею ім. М. Пирогова Зинаїда Мартинова, яка працює у музеї понад 40 років, на власні очі застала п’ять ребальзамацій вченого. За її розповідями, у 1945, 1956 та 1973 роках у процесі ребальзамації брали участь спільно російські та українські вчені. Вже з 1979 і до 2011 року цим займались лише фахівці із Москви.

Наступна ребальзамація Миколи Пирогова має відбутися за 5-6 років. До речі, одяг хірурга – мундир таємного радника – не міняли, замінили лише кальсони та сорочку, також дещо оновили вигляд самої труни.

Тепер поглянути на Миколу Пирогова знову можуть поглянути у відкритому доступі відвідувачі музею-садиби.

Як виглядає Микола Пирогов нині – дивіться у фоторепортажі Андрія Завертаного.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору