× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Як Вінниця відсвяткує цьогорічний День міста: перелік можливих локацій

11:30
Автор: Vежа

Виправлено

656-ту річницю від дня заснування Вінниці вінничани та гості міста відсвяткують в суботу, 14 вересня. Про це повідомляє традиційний спонсор свята – Благодійний фонд “Подільська громада”. 

Про це повідомляє Подільська громада у зв’язку з оголошенням Конкурсу грантів для громадських організацій міста. Ця програма є орієнтовною, та опублікована для того, аби апліканти конкурсу могли планувати скоординовану з основною програмою діяльність.

Так, урочисте відкриття свята відбудеться на Майдані Незалежності фестивалем військових духових оркестрів України “Музика над Бугом”. У цей же час тут же на Майдані почнуть роботу культурно-мистецькі локації.

Там на вінничан та гостей очікують такі проекти

– “Вінниця – місто славетних!”,

–  Історичний проект «Вінниця: генеалогія самоврядності» (виставка “Галерея історичного костюму XIV-XХ ст.”)

–  Проект «Сад Коцюбинського» (жива книга Коцюбинського, презентація проекту «Музей в мініатюрі», виставка експонатів музею)

–  Проект «ALTMAN сквер» (репродукції картин художника, жива картина «Анна Ахматова», фото інсталяції «Синій пейзаж», конкурс на краще архітектурне рішення благоустрою скверу Альтмана)

Загальноміський конкурс образотворчого мистецтва «ALTMAN generation»

На Майдані Небесної Сотні  триватиме  ІІІ-й Мистецько-освітній Фестиваль «ВОДОГРАЙ» від Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського. Тут же презентуються такі проекти:

–         Проект «Найбільший герб Вінниці»

–         Інтерактивна локація «Планета хімічної магії»

–         Презентація вишитої книги про Вінницю.

Водночас на площі “Ліверпуль” у цей же час виступатимуть камерний хор “Вінниця”, а також естрадний оркестр «ВінБенд» та кращі виконавці джазу міста.

На вулиці Соборній розгорнеться відразу низка локацій:

«Вінниця – місто свідомих!» (проект «Місто на контрасті», презентація підприємств  з надання послуг з енергозбереження та енергоефективності, різноманітні майстер-класи ярмарок екологічно чистих продуктів

«Вінниця – місто ідей!» (проект «Вперше у Вінниці», презентація громадського транспорту власного виробництва, Бренду міста, виставка від музею моделей автотранспорту, виставка реалізованих проектів  з благоустрою, будівництва, житлового господарства м. Вінниці, презентація провідних підприємств міста та інвестиційних проектів)

«Вінниця – місто дитячих посмішок!» (виставка, інтерактиви та майстер класи від ВМПДЮ ім. Л. Ратушної, вистави обласного академічного театру ляльок, «Містечко морозива», «Містечко цукерок», «Містечко розваг», «Імбирне містечко»)

«Вінниця – місто вражень!» (презентація туристичних агенцій міста зона активного відпочинку, тематичні фотоінсталяції, фестиваль кави «Кавовий діалог».

А на перехресті Соборної та Артинова  розпочнеться Фестиваль майстерності та талантів «Маленькі райони великого міста!».

На площі Європейській відбудеться Родинний Фестиваль «Вінничани мають таланти» за участі талановитих родин, дітей та молоді, а також зіркових вінничан. А з 20:00 тот показуватимуть кіно під відкритим небом у проекті «Кінодворик». У кінотеатрі “Родина” планують Фестиваль «Кіно у новому форматі».

У Центральному парку на Майдані біля літнього театру заплановані такі локації:

Проект «Вінниця – місто спортивних!» Чемпіонат України з сучасних танців. Показові виступи  команд Чірлідингу

ПАРК бібліотечних розваг (майстер-класи «Творимо разом», фотозони «Квіткове дитинство», лаунж зона «Читай»)

На стадіоні очікується проведення Чемпіонату України Черлідингу.

На Майдані Водограй  – проект «Вінниця – місто активних!» для людей поважного віку 60+. У цей же час на алеях парку відкриється фестиваль вуличної їжі Vinnytsia Food Fest. Цей фестиваль  триватиме 3 дні з 13 по 15 вересня включно.

А  на площі Стуса відбудеться головний концерт до Дня міста, його учасники ще не відомі. Як зазначила в коментарі Vежі заступниця директора Департаменту культури Ольга Дернова, наразі це – орієнтовний перелік локацій, який вінничани побачать на День міста, відтак в даному переліку можливі зміни, а детальна програма буде опублікована згодом.

Як Вінниця відсвяткувала 655-ту річницю від дня заснування – дивіться на відео:

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.