Як це роблять у ЄС: у Вінниці вперше відбудеться Єврошкола для української молоді

Вперше у Вінниці відбудеться 4-денна Єврошкола EU Study Days in Ukraine. Протягом 16-19 лютого до нашого міста з’їдуться понад 40 студентів та випускників вишів з усієї країни, а викладачами для них стануть фахівці з Євросоюзу.

Ще два дні залишилося для подачі заявок, аби пройти відбір для участі в безкоштовному навчанні. Лекторами стануть кращі фахівці Європейського Союзу та України у питаннях освіти, енергетики, економіки, політики, прав людини.

Лекторами школи свого часу були: Кристіан Егенхофер – керівник програми з енергетики та змін клімату Центру досліджень європейської політики, Ендрю Вілсон – старший дослідник  Європейської ради з закордонних відносин, Андрій Веселовський – колишній Представник України при Європейському Союзі, Валерій Чалий – колишній заступник міністра закордонних справ України, а нині Надзвичайний і Повноважний Посол України у США, Олександр Сушко – науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва та багато інших.

  • Цього року ми ще формуємо команду лекторів. Окрім фахвців з України та ЄС будуть присутні також випускники попередніх Єврошкіл, адже у Вінниці вже буде 17-та сесія. Працює Єврошкола в Україні з 2013 року. Фінансує її проведення представництво Євросоюзу в Україні. Охочі взяти участь в навчанні мають заповнити анкету, написати мотиваційний лист – для чого їм участь у цій школі. Також кандидати на участь у Єврошколі мають переглянути англійською невеликий ролик, де записано інтерв’ю із главою представництва ЄС Яном Томбінські, після чого англійською виконати завдання, яке також зазначено в анкеті. Ми переглянемо заявки та відберемо 40 учасників, – розповіла журналісту VежА координатор проекту EU Study Days in Ukraine Світлана Синиця.

Під час відбору кандидатів на навчання перевага буде надаватися студентам та випускникам, котрі здобули чи здобувають освіту за спеціальностями: міжнародні відносини, європейські студії, право, політологія, економіка, фінанси, бізнес, соціологія, журналістика, історія, культурологія, філософія, філологія. А також тим, хто добре володіє англійською.

Метою EU Study Days in Ukraine є допомога українській молоді в поглибленні знань про Європейський Союз та стосунки між ЄС та Україною. Крім того, у рамках проекту буде створена мережа української молоді, яка спілкуватиметься й надалі для обміну досвідом та впровадження разом спільних ініціатив.

  • Навчання відбуватиметься українською та англійською мовами у форматі лекцій та інтерактивів. Вивчений матеріал студенти закріплюватимуть під час практичних занять. Наприклад, одним із таких буде імітація засідання Європарламенту. По завершенню навчання учасники Єврошколи отримають спеціальні дипломи, а п’ятеро найактивніших учнів – дипломи з відзнакою, – розповіла Світлана Синиця.

Участь у Єврошколі є безкоштовною для відібраних студентів. Організатори оплачують проїзд, проживання та харчування учасників з інших міст. У Вінниці навчання відбуватиметься в готелі «Оптіма» (вулиця Київська, 50а). Там же проживатимуть учасники школи з інших міст.

Подати заявку для участі можна за посиланням ТУТ. Кінцева дата подання заявок – 27 січня до 23:00.

Студенти та випускники, котрі не встигнуть стати учасниками Єврошколи у Вінниці, зможуть спробувати свої сили під час наступних сесій, які протягом 2017 року ще відбудуться в Івано-Франківську, Маріуполі, Запоріжжі та Миколаєві. Коли завершаться усі сесії, в Києві відбудеться форум, де зберуться усі найактивніші учасники Єврошкіл за весь час існування проекту.

Фото з сайту EU Study Days in Ukraine

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору