«Як росте любов»: до Вінниці приїхали виставка картин Гапчинської. ФОТОРЕПОРТАЖ

Виставка однієї із найвідоміших  та суперечливих сучасних українських художниць відкрилась сьогодні у галереї ХХІ.

Цю художницю знають не тільки поціновувачі мистецтва, але й багато пересічних українців. Її роботи не лише виставляються в галереях: їх багато у соцмержах, на одязі, сумках, блокнотах, поштових марках, дитячих книгах та навіть засобах гігієни. Це одна із тих художниць, котра має свій самобутній стиль, що складно сплутати з іншими. Роботи Євгенії продаються найдорожче серед всіх українських художників. Євгенія Гапчинська – це вже не просто ім’я, це бренд та велика армія фанатів і звісно –  одне із найвідоміших імен серед українських художників як на Батьківщині, так і за кордоном.


Вкотре щокаті янголята ( і не тільки) добрались і до Вінниці. Сьогодні, 27 грудня, в галереї ХХІ відкрилась виставка робіт художниці під назвою  «Як росте любов».


На той момент, коли ми завітали в галерею, відвідувачів ще не було. Як розповіла нам мистецтвознавиця та арт-директорка галереї Колісніченко Оксана Анатоліївна, цього року у пані Євгенії не вийшло приїхати безпосередньо на виставку, тож і офіційного відкриття як такого не було.

  • Це не перша виставка Євгенії Гапчинської в нашій галереї. Ми привозили її роботи декілька років підряд, потім була невеличка пауза. Вже другий рік традиційно виставка відбувається перед новорічними святами. Це такий собі подарунок вінничанам та гостям місті на зимові свята, – розповідає пані Оксана.


На цій виставці зібрані роботи художниці з 2007 по 2015 рік. «Зіркою» експозиції є картина «Як росте любов». Її Оксана Колісніченко дуже хотіла бачити на виставці, тому навіть самостійно знімала зі стіни в одній із трьох галерей художниці. Мистецтвознавиця підбирала для експозиції такі роботи, які ще не виставлялись в галереї або ж були дуже давно.

Варто відмітити, що кожна робота Євгенії має свою назву, яка передає характер та настрій картини. Ці назви досить ніжні, тремтливі та емоційні.


В її картинах багато дитячих емоцій, легких і світлих фраз, які зрозумілі кожному.

  • Багато мистецтвознавців та художників не люблять Євгенію Гапчинську, можливо, через конкуренцію чи якісь інші почуття до неї. Я вважаю, що вона знайшла свою стежину, свою манеру, свій типаж, своїх пухнастих і щокатих ангелочків. Галеристи її не люблять, бо вона має три свої галереї в Україні. Але це жінка-боєць, жінка, яка зробила себе. Писати вона справді вміє, в неї дуже гарні та дивовижні поєднання кольорів. Я можу відзначити її традиційну манеру писання від старих майстрів, особливо голландських. Це живописець з  гарним фундаментом, – розповідає про Євгенію та її роботи пані Оксана.

Також на виставці можна не лише споглядати картини, але й придбати деякі вироби. Не картини, звичайно, але з галереї художниці Оксана Колісніченко привезла і декілька календарів, каталогів, альбомів, розмальовок та магнітів. Ціни на вироби від 50 до 200 гривень.
Виставка триватиме до 25 січня.

Фото Андрія Завертаного

 

Позначки: , , , , , , , ,

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією