× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Як очистити Вишенське озеро?: вінничан запрошують на публічну консультацію

Завтра, 14 березня, у Вінниці відбудеться публічна консультація, на якій обговорюватимуть питання очищення Вишенського озера та відновлення його прибережної зони.

Участь у заході візьмуть представники Громадської організації «Центр UA», громадської ради при екоінспекції та представники міської ради, експерти, активісти, а також мешканці міста.

– Вишенське озеро є улюбленим місцем для відпочинку багатьох вінничан. Утім, водойма – найбільш забруднена у місті, – зазначає Олена Данілова, регіональна координаторка ГО «Центр UA». – Востаннє озеро чистили ще у 80-х роках і сьогодні через незадовільний стан водойми люди не можуть у ній купатися. Вінничани неодноразово збирали підписи й подавали петиції про очищення водойми до міської ради, проте коштів у бюджеті до цих пір так і не знайшли. Тоді представники громадської ради при Вінницькій Державній екологічній інспекції вирішили відновити озеро самостійно, зокрема провели робочі групи й готові до створення комплексного плану з очистки Вишенського озера.

Відтак, висловитися стосовно того, як забруднену водойму перетворити на рекреаційну та туристичну зону, запрошують усіх зацікавлених.

Питання публічної консультації:
1. Як очистити Вишенське озеро та запобігти його подальшому забрудненню?
2. Які ресурси можливо залучити для очищення озера та як розподілити відповідальність за вирішення проблеми?
3. У який спосіб мотивувати мешканців підтримувати Вишенське озеро в чистоті?

Список доповнюється, але спікерами на публічній консультації точно будуть:
– Леся Найчук, голова громадської ради при ДЕІ у Вінницькій області;
– Сергій Кожухівський, директор Парку дружби народів;
– Христина Коваленко, голова ГО “Впливові люди”;
– Олена Данілова, представниця ГО “Центр UA”.

Консультація стосовно відновлення та очищення Вишенського озера відбудеться завтра, 14 березня, у хабі “Місто Змістів” (вулиця Пушкіна, 11). Початок – о 15:00.

Захід відбувається за фінансової підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”. Програма “U-LEAD з Європою” спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Читайте також: Немає грошей: у мерії відповіли на петицію щодо очищення Вишенського озера

Вишенське озеро не чистимуть «позапланово»: обіцяють шукати інвесторів наступного року

Фото – ГО  “Центр UA”
Головне фото – vezha.vn.ua

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору