Як на Вінниччині розводять зубрів для всієї країни. ВІДЕО

Зубрів від вимирання рятують на Вінниччині: тутешні працівники хочуть частину тварин перевезти до сусідніх областей, аби розширити територію мешкання червонокнижних тварин в Україні.

Про це ідеться в сюжеті телеканалу “Україна”. У лісах в селі Уладівка живе понад сотня зубрів: тварини хоч і великі, проте лякливі: знайти їх не так просто. Щоб зробити хоча б кілька кадрів цих червонокнижних тварин, журналістам довелося три години їздити лісом. Побачити кілька самиць та молодняк вони змогли біля спеціальної годівнички: туди засипають сіно чи зернові.

  • 54 тони сіна, ми заготовляємо кукурудзу, зернові. Та й на полях зараз багато ще не зібрано врожаю у  зв’язку з погодніми умовами: ті ж самі цукрові буряки – розповідає єгер Хмільницького лісгоспу Олександр Сіваченко.

Вінниччина – єдиний регіон в Україні, де змогли не лише врятувати зубрів, а ще й розводять для інших областей. Кожні три роки у стаді народжуються телята – торік їх було десятеро, тож дорослих самців та самиць єгері відвозять до інших областей, аби врятувати популяцію цих тварин і там. Для цього лісивники створили спеціальні пастки:

  • Ось тут він заходить в коридор, розвернутися не може, і йде в напрямку ящика, в якому ми їх перевозимо. Він заскакує в цей ящик, ми ляду зачиняємо і все, – показує єгер.

До кінця року десять дорослих самиць та самців відвезуть у чернівецькі ліси.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору