× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Welcome to the club: у Вінниці відкрили Почесне консульство Республіки Молдова

У Вінниці відкрили перше в Україні Почесне консульство Республіки Молдова, очільником якого став Михайло Куницький.

  • Відкриття Почесного консульства нашої країни проходить у ювілейний 25-й рік установлення дипломатичних відносин між Молдовою та Україною, – повідомив Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан. – Висловлюю впевненість, що очолюване Михайлом Куницьким консульство сприятиме зміцненню українсько-молдавського співробітництва, в тому числі активізації економічних, культурних та гуманітарних зв’язків.

Михайло Куницький у різний час був помічником народних депутатів кучмівського блоку “За єдину Україну!” та партій Юлії Тимошенко “Батьківщина” Сергія Шевчука та “регіонала” з Єнакієво Леоніда Литвинова. У 2012-му році нагороджений орденом президента Януковича “За заслуги” ІІІ ступеня. Детальніше із біографією Почесного Консула можна ознайомитися ТУТ.

Виступ Руслан Болбочан вразив багатьох присутніх, які зауважили, що він прекрасно володіє українською.  Серед вражених був і голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

  • Це історична подія. Ми маємо у Вінниці два консульства (Генеральне – польське, і Почесне – молдовське), а це значить, що маємо у місті дипломатичний корпус. А це нове і якісне сприйняття нашого регіону, як регіонального лідера, – зазначив Валерій Коровій.

Очільник області Валерій Коровій також анонсував найближчим часом відкриття пункту пропуску через річку Дністер для легкових автомобілів.

За словами Михайла Куницького, відкриття цього мосту станеться через місяць-два, що дозволить розвантажити Могилів-Подільський на 400-500 автомобілів за добу. А виділені для області з державного бюджету 59 мільйонів гривень за перевиконання митних платежів будуть спрямовані на ремонт дороги в напрямку кордону з Молдовою (до Могилів-Подільського).

  • Взаємовідносини українського і молдовського народів це 600 років не менше. Це досить тісні зв’язки і в культурному, і в економічному плані, і підтримці через століття в різних військових конфліктах. Те, що сьогодні ми відкриваємо це консульство – подія, яка даватиме можливість покращувати ці зв’язки. Тут всього 120 кілометрів до кордону, – розповів міський голова Сергій Моргунов.

Звісно, офіційні урочистості не обійшлися без червоної доріжки, перерізання стрічки «золотими» ножицями, привітальних виступів, символічних подарунків від гостей і навіть погашенням спеціально виготовлених поштових марок та конвертів.

Приміщення консульства невелике – всього кілька кімнат. Тут окремо робоча зона з оргтехнікою та кухонною, де на одній із стін був швидко прилаштований Герб Вінниччини (один із подарунків від керівництва області).

Є кабінет Почесного консула, а також приймальня із декоративним каміном та портретами молдовського Штефана Великого та українського Тараса Шевченка.

До речі, приміщення Почесного консульства знаходиться по декомунізованій вулиці Митрополита Петра Могили – знаної історичної постаті, як для України, так і Молдови.

  • Я зроблю все для того, щоб наші громадяни Молдови і України з обох боків Дністра відчули, що в місті Вінниця відкрито перше в Україні Почесне консульство Республіки Молдова, – розповів Почесний консул Республіки Молдова у Вінниці Михайло Куницький. – Найперше звісно це допомога громадянам Молдови на території Вінниччини, якщо в них виникне потреба в такій допомозі.

Отже, «Welcome to the club», як звернувся до Михайла Куницького керівник Головного департаменту зовнішньої політики та європейської інтеграції Адміністрації Президента України Ігор Жовква, який приїхав на відкриття консульства.

Валерія Жовтун

Фото Дмитра Тищенка

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору