× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

«Винюхати» зброю та злочинця: як у Вінниці тренують чотирилапих «детективів». ВІДЕО

У Вінниці готують службових собак у кінологічному центрі, що існує на базі Головного управління Національної поліції Вінниччини.

Як йдеться у сюжеті ТРК «Вінтера», наразі у центрі вже 27 песиків, яких тренують 22 інспектори-кінологи.

Підготовку вівчарок здійснюють за чотирма напрямками: розшук злочинців по запаху, пошук вибухонебезпечних речовин та зброї, пошук наркотичних речовин, а один з псів навчений шукати загиблих по трупному запаху.

У Вінницю на службу вівчарки потрапляють з Ірпінського племінного кінологічного центру при Міністерстві внутрішніх справ. Навчання починається, коли собаки досягають 2-місячного віку.

Самі кінологи навчаються на курсах у Житомирі. Анна Грачова, молодший інспектор, вівчарку Стеллу тренує півроку. Знайти ті чи інші предмети на місці злочину для цієї вівчарки – не проблема.

  • Я Стеллу обрала ще до того, як її мені дали. Певно, в нас є щось спільне, кажуть навіть, що ми чимось схожі, – розповідає дівчина. – Стелла шукає різні предмети, у ящиках та без них, шукає слід та затримує злочинців.

За час тренувань, як зазначає Анна Грачова, встигла освоїти ази дресирування і вони разом зі Стеллою розуміють одна одну з напівслова. «Якщо любиш собак, любиш правопорядок – то це твоє» – каже дівчина.

Як зазначає Іван Гринчак, заступник начальника Центру, до пошукових робіт собак залучають і в зоні АТО. Вівчарка Доріс, яку тренує пан Гринчак, була разом із ним на сході.

  • Ми з нею були в АТО, працювали на блокпостах по недопущенню провезення на мирну територію заборонених вибухових предметів, зброї. І вона знаходила зброю, у речах.

Тренування у чотирилапих тривають щодня, аж поки не надходить черговий оперативний виклик.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору