× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вибухова недбалість: на Калинівський арсенал виділили 25,5 мільйонів, але їх… не освоїли

Сьогодні, 4 жовтня, під час засідання комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони обговорили ситуацію вибухів у Калинівці. Нині експерти озвучують дві версії причин надзвичайної ситуації на військових складах.

Під час засідання голова Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, головний експерт комісії щодо трагедії у Калинівці та Балаклеї Олександр Рувін розповів, що військові склади у Калинівці погано охороняли, а самі боєприпаси зберігали недбало. Про це повідомляє «Українська правда».

  • По організації, охоронна система і пожежна безпека, Балаклея – це «Мерседес», Калинівка – це «Запорожець», це якщо так порівнювати. Там немає місць охорони, забезпечення охорони, відеонагляду, – каже експерт.
  • Усе, що ми змогли зараз бачити, – сховище боєприпасів, які 30 років не перекладалися. Вони лежали просто на відкритому повітрі! В основному в сховищі зараз немає нічого, це просто майданчики, все лежало на землі, – заявив Рувін.

Самі причини вибухів експерт не уточнив, однак анонсував, що згодом ці версії мають озвучити представники правоохоронних органів.

  • Ми розуміємо, що вибухи сталися всередині складів і їх було декілька у різний період. Найпотужніших вибухів було два – велике сховище з «Тюльпанами» і бункер з «Ураганами». Бункер повністю закритий і є бетонним, туди потрапити знадвору дуже складно, – зуважив Олександр Рувін.

У своєму звіті перед нардепами заступник міністра оборони України  Ігор Павловський, розповів, що в 2017 році на Калинівський арсенал було виділено понад 25 мільйонів гривень. Зокрема, на ремонт існуючих сховищ, пожежне депо.

  • З бюджету цього року було виділено 25 мільйонів 537 тисяч гривень, – каже Ігор Павловський.

На що ще були розподілені кошти і яка конкретно сума пан Павловський пояснити не зміг, ніби через те, що роботи ще тривають, а в доказ є відповідні документи.

  • Кошти були, кошти не освоєні – це факт у довідці, яка є в комітеті, – підсумував голова комітету Сергій Пашинський.

Скільки грошей було виділено на арсенал у 2014, 2015 роках пан Павловський також не зміг розповісти, як він пояснив, через те, що в ці роки якраз  відбувалося скорочення фінансування арсеналу.

Головне фото EPA/UPG

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору