× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вибори, “Стоп булінг” та зона відпочинку: у Вінниці відібрали проекти-переможці молодіжного конкурсу грантів

На другому конкурсі грантів від “Молодіжного банку ініціатив” уже відібрали шість проектів-переможців. Кожен окремий проект так чи інакше впливатиме на навчальний процес у вінницьких школах та університетах.

Другий конкурс грантів від “Молодіжного банку ініціатив” було оголошено на початку листопада. За умовами конкурсу, заявки могла подавати молодь віком від 14 до 25 років, яка проживає або навчається у Вінниці. Проекти мали стосуватись професійного та особистісного розвитку молоді, а також безпеки і комфорту в навчальних закладах.

Загальний бюджет конкурсу становить 10 000 гривень, а максимальний розмір одного гранту 2000 гривень.

“Молодіжний банк ініціатив” (МБІ) – це одна з програм Фонду громади “Подільська громада”, яка була започаткована в грудні 2016 року. Метою програми є надання вінницькій молоді можливості реалізовувати свої проекти через участь в грантових конкурсах. Теми грантових конкурсів обирає комітет МБІ на основі дослідження потреб вінницької молоді.

Читайте також: 9 років позитивних змін у Вінниці: як влаштований та чим займається Фонд “Подільська громада”

В підсумку, на конкурс грантів подали 16 заявок і вчора було відібрано шість проектів-переможців:

“Зона відпочинку” від учнів КЗ “ЗШ І-ІІІ ст. №8 ВМР” – загальний бюджет проекту 3855 гривень, з них 2000 гривень команда отримає в рамках конкурсу. Учаснику проекту уявляють зону відпочинку з яскравими стінами, гірляндами та поличками, де можна розмістити вироби учнів. Також там з’являться місця для сидіння з піддонів та власноруч пошитих подушок. Не обійдеться без зеленого куточка та великого стелажу з книгами.

“Маленькі ляльки – великі можливості” від учнів Гуманітарної гімназії №1 ім. М. І. Пирогова з бюджетом в 2500 гривень (1188 гривень в рамках конкурсу. Учні гімназії хочуть створити власний ляльковий театр. Одна група учнів писатиме сценарій для вистав, інша адаптуватиме його для вивчення конкретної іноземної мови. Ще дві групи створюватимуть реквізит і відповідатимуть за музичний супровід вистави.

“Креативний простір гімназії” від учнівської організації ради старшокласників “МЕТАЛ” КЗ “Гуманітарна гімназія №1 ім. М. І. Пирогова” – бюджет 2500 гривень, 2000 гривень проект отримає в рамках конкурсу. Учні гімназії хочуть створити креативний простір в кабінеті-підсобці.

– Оскільки рада старшокласників хоче ефективніше працювати, але бракує місця, ми прагнемо впровадити до 1 квітня забезпечення кімнати меблями та необхідним приладдям для ефективнішої роботи, а саме: проведення засідань та панельних дискусій, забезпечення закладу різноманітними проектами ,інноваціями, впровадження більшої кількості шкільних гуртків ( книжковий та кіно- клуби, театральний гурток тощо) , проведення семінарів та майстер-класів, створення шкільного живого куточка, – описують автори проекту свою ідею.

“Вибори. Why not?” від студентів-політологів ДонНУ – в рамках конкурсу проект отримає 600 гривень, а його загальний бюджет складає 1000 гривень. Студенти хочуть дослідити настрої університетської молоді, а також людей віком 23-25 років з малим досвідом участі у виборах. Предметом дослідження стануть стереотипи та політичні упередження.

“Незалежність: історія і культура від проголошення до сьогодення” від учнів гімназії №6 – весь бюджет проекту – 1930 гривень – команда отримає в рамках конкурсу. Організатори ставлять собі за мету ознайомити учнів гімназії з історією незалежної України, її культурою та мистецтвом.

“СТОП БУЛІНГ” від учнів школи №26 – при бюджеті в 2100 гривень, проект отримає в рамках конкурсу 2000 гривень. Автори проекту хочуть з’ясувати наскільки учні школи №26 обізнані в темі булінгу та провести інформаційну кампанію на тему попередження булінгу. Для цього вони планують розробити інформаційні брошури, влаштувати лекцію з протидії булінгу, а також організувати підсумковий форум.

Читайте також: Придбай ДивоBox – допоможи реалізувати молодіжні проекти: у Вінниці пропонують оригінальні подарунки

Варто зазначити, що кошти на другий конкурс грантів команда “Молодіжного банку ініціатив” збирала, організовуючи для вінничан нетиповий аукціон та “швидкі побачення”. Частина коштів була надана партнерами “Подільської громади”.

Фото: https://antikor.com.ua

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору