× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вибори Президента України на Вінниччині. ОНОВЛЮЄТЬСЯ

Сьогодні в Україні відбуваються вибори Президента. Протягом дня голосування та ночі підрахунку голосів ми будемо відстежувати перебіг подій та оперативно інформувати вас про хід голосування, зокрема у Вінниці та Вінницькій області.

Ми відстежуємо офіційні повідомлення ЦВК, поліції та органів влади, заяви виборчих штабів, інформацію спостерігачів, результати екзит-полів тощо. Окрім того, ми інформуватимемо та збираємо інформацію про порушення під час голосування на “гарячу лінію” Vежі за номером 098 884 00 88 (також для повідомлень через viber).Тож якщо ви стали свідками порушень виборчого законодавства чи інших інцидентів, що відбулися в ході виборчої кампанії – просимо нас про це повідомити. Також ми працюємо у ФейсбуціInstagram і в нашому telegram-каналі. 

23 квітня, 17:44. Опрацьовано 100% протоколів: як проголосували українці на виборах Президента. ГРАФІКА

Центральна виборча комісія обробила 100% протоколів з виборчих дільниць.

Загалом по Україні лідер перегонів Володимир Зеленський отримав 73,22%, за нього проголосувало понад 13 мільйонів українців. Петро Порошенко здобув 24,45%, або понад чотири мільйони голосів виборців. Загалом в Україні проголосувало 18 мільйонів 327 тисяч 156 виборців. Відсоток виборчих бюлетенів, визнаних недійсними – 2,31%.

Детальніше за посиланням. 

22 квітня, 13:55. Зеленський випередив Порошенка майже втричі: свіжі дані ЦВК. ГРАФІКА

Станом на 13:30 було опрацьовано 98,64% протоколів: лідер перегонів Володимир Зеленський отримав 73,18%.

За даними Центральної виборчої комісії, підраховано, що за нього проголосувало понад 13 мільйонів українців.

Петро Порошенко здобув понад 24%, або понад чотири мільйони голосів виборців. Загалом в Україні проголосувало 17 мільйонів 936 тисяч 231 виборець. Відсоток виборчих бюлетенів, визнаних недійсними – 2,31.

Найбільше голосів за Зеленського віддали виборці в Луганській області – 89,27%, найменше – у Львівській – 34,46%.

Нагадаємо, Володимир Зеленський переміг в кожному окрузі на Вінниччині. Станом на 12:30, коли вже опрацювали 98,96% протоколів з Вінницької області, було відомо, що в регіоні проголосували 750 200 виборців, з яких 63,16% віддали перемогу Володимиру Зеленському, а 34,57% – Петру Порошенку.

22 квітня, 12:46. На Вінниччині в усіх округах перемагає Володимир Зеленський. ГРАФІКА

 Голова вінницького осередку Комітету виборців України Владислав Телень розповів, що ніч підрахунку голосів в області проходила спокійно і явка виборців становила 62%. За його словами, вибори минули майже без порушень та “практично ідеально”.

На Вінниччині в кожному окрузі переміг Володимир Зеленський. Станом на 12:30, вже опрацювали 98,96% протоколів з Вінницької області. Наразі відомо, що в регіоні проголосували 750 200 виборців, з яких 63,16% віддали перемогу Володимиру Зеленському, а 34,57% – Петру Порошенку.

Детальніше за посиланням. 

22:09. “З’їв бюлетень, бо передумав”: поліція розповіла про курйози під час голосування на Вінниччині

Виборчий процес у Вінниці та Вінницькій області пройшов без системних, грубих порушень, що могли б суттєво вплинути на результати виборів. За результатами перевірки 52 повідомлень про можливі порушення, не було відкрито жодного кримінального провадження.

Про це повідомила Анна Олійник, речниця Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, під час прес-конференції у Вінницькому прес-клубі о 20:30. За словами Анни Олійник, протягом 21 квітня до підрозділів поліції надійшло 52 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства.

Зокрема: фотографування бюлетеня – 5 (три – у мікрорайоні “Вишенька”), умисне псування бюлетеня – 2, невчасне прибуття членів ДВК – 1, неналежна на думку виборця робота ДВК – 7, видача бюлетенів без паспорта – 5, групове голосування за “відкріпними талонами” – 4, голосування іншою особою – 1, незаконна агітація на вулицях та у ЗМІ – 6, відсутність в списках виборців – 3, інші події – 18.

Зокрема у Вінниці було виявлено трьох осіб, які перебували на дільницях у стані алкогольного сп’яніння та при цьому вчиняли інші правопорушення.

Більше деталей за посиланням. 

“Ми дві революції пройшли – нам вже не страшно”: за кого голосували вінничани та чому. ОПИТУВАННЯ

Сьогодні, 21 квітня, відбувся другий тур виборів Президента України. Ми проголосували самі й вирішили поцікавитися, як і з яким настроєм на виборчих дільницях голосували вінничани. Зокрема поцікавилися, чи готові вони протестувати, у разі поразки свого кандидата.

Це опитування не є репрезентативним, адже ми завітали на декілька дільниць у центрі міста й опитали близько двадцяти виборців. Ми поцікавилися, чи легко було вінничанам обрати свого кандидата, як оцінюють його шанси на перемогу, що відчувають у зв’язку з цими виборами та чи не бояться їх наслідків?

Зазначимо, що прогнозувати перемогу будь-кого із кандидатів на пост Президента України складно. На відміну від опитування, яке ми робили під час першого туру виборів, цього разу відповіді виборців розділилися приблизно навпіл. Аргументували свою прихильність до кожного із кандидатів вінничани по-різному. Зійшлися тільки в одному – більшість не готова відкрито протестувати, оскільки побоюється чергового Майдану.

 

Детальніше за посиланням.

20:58. Трохи більше половини: попередні дані щодо явки виборців у Вінниці

Станом на 20:00 явка виборців у Вінниці складає трохи більше половини в обох округах. Про це повідомив сьогодні, 21 квітня, Владислав Телень, голова вінницького осередку Комітету виборців України, під час прес-конференції у Вінницькому прес-клубі.

За словами Владислава Теленя, щоб проголосуати у другому турі виборів Президента України в 11 територіальному виборчому окрузі з’явилося та проголосувало 57,35 % виборців, а у 12-му – 54,83%.

Водночас, ці дані є попередніми, тож згодом має бути оприлюднено уточнену інформацію. За словами Владислава Теленя, загалом на Вінниччині явка становить понад 55 відсотків.

20:04.Перші результати екзит-полу: Зеленський перемагає Порошенка з великим відривом. ГРАФІКА

Оприлюднено результати Національного екзит-полу на виборах Президента України 21 квітня 2019 року.

Під час прес-конференції в інформаційній агенції “Укрінформ”, представники Національного екзит-полу Володимир Бистрицький та Ірина Бекешкіна оприлюднили результати масштабного опитування громадян на виході з виборчих дільниць. Наразі відомі дані станом на 18:00.

Загалом було опитано сотні тисяч виборців, запрошували кожного 18-го виборця, який виходив з дільниць. Можлива похибка – 2,5%

Так, згідно з оприлюдненими даними, кандидат в Президенти Володимир Зеленський перемагає чинного Президента Петра Порошенка зі значною перевагою.

Володимир Зеленський – 73,2%
Петро Порошенко – 25,3%
Зіпсованих бюлетенів – 1,5%

Результати по областях: 

Захід: Зеленський – 57,0%,  Порошенко – 41,0% зіпсованих  бюлетенів – 1,8%

Центр: Зеленський – 70,3, Порошенко – 28%, зіпсованих – 1,7%

Південь: Зеленський – 85,4% Порошенко – 13,4% зіпсованих, 1,1%

Схід: Зеленський – 87,7% Порошенко 11,2% зіпсованих – 1,1%

 

Як у Вінниці обирають Президента. ФОТОРЕПОРАЖ

Сьогодні вся Україна, а разом з нею Вінниця, голосують в другому турі президентських виборів.

Ми поки не знаємо, як розподілилися симпатії вінничан і кого саме вони обирають, однак відомо, що станом на 15:00 на вибори у Вінницькій області сходила вже майже половина виборців. Разом з пересічними вінничанами свої голоси на виборах віддали міський голова Вінниці Сергій Моргунов, а також Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, який вже традиційно приїхав голосувати у рідну Вінницю разом з дружиною.

Окрім того, сьогодні вінничани святкують вербну неділю, тож окрім дільниць, вони також збираються в церкві з вербовою лозою.

16:13. Станом на 15:00 на Вінниччині проголосувало менше половини виборців

Станом на 15 годину на Вінниччині проголосували 45,5% виборців.

За даними Центральної виборчої комісії України, найактивніше голосують у виборчому окрузі № 18 (Іллінецький, Липовецький, Немирівський, Оратівський, Погребищенський райони). Там свої голоси віддали вже 49,79% громадян.

Найменше виборців прийшли на дільниці на окрузі №14 (місто Жмеринка, Барський, Жмеринський, Літинський, Тиврівський райони) – лише 42,66%.

 

“Не будь огидним”: юна вінничанка знялася у ролику, який закликає людей не сваритися через вибори. ВІДЕО

Учора, 20 квітня, у День тиші, режисер Сергій Жерехов опублікував соціальне відео, в якому українців закликають не втрачати людське обличчя попри напружену передвиборчу кампанію. Головну роль у відео виконала 8-річна вінничанка Анастасія Паславська, учениця 21 школи.

 

У своєму дописі режисер зазначає, що “це відео – крик душі!” та закликає дорослих людей “не бути огидними” і показувати гідний приклад дітям. На відео маленька дівчинка прогулюється з батьками, які раптово починають сваритися після запитання “Ти за кого?”. За тим дівчина бачить навколо себе людей, які сваряться з оточуючими. Це змушує дівчинку кричати.

На організацію і виробництво відео було витрачено два дні. Зняли його за власний кошт та завдяки допомозі небайдужих українських акторів. Таким чином актори та знімальна група хотіла нагадати громадянам, що агресія і той бруд який зараз є в країні не додає нам честі та є загрозою для розвитку свідомості молодшого покоління України.

14:26.“Втомлений” голова ДВК та порушення на виборах: як на Вінниччині обирають Президента

На Вінниччині зареєстровано майже один мільйон триста тисяч виборців, з яких вже встигли проголосувати понад 17%. З початку голосування значних порушень в області не було зафіксовано, однак поліція вже відреагувала на 15 повідомлень.

Голова вінницького осередку Комітету виборців України Владислав Телень розповів, що під час другого туру виборів Президента України на Вінниччині очікують на більшу кількість виборців.

Лише одна дільниця в області не змогла відкритися вчасно о восьмій годині ранку. Справа в тому, що голова ДВК, який ще й мав у себе ключі від сейфу з бюлетенями та печаткою, запізнився і довелось обирати нового голову та викликати рятувальників ДСНС, аби вони змогли відчинити сейф. Півгодини під дільницею 34 вінничан чекали, щоб проголосувати. “Він просто втомився, людський фактор”, – розповів заступник начальника ГУ Національної поліції Руслан Мороз про причину запізнення голови ДВК.

Також поліції повідомили про збори людей поблизу спортивного комплексу “Авангард” для підставного голосування.

Також були чутки, що студенти одного із університетів Вінниці масово виїхали в район з посвідченнями журналістів університетської газети. Заступник начальника ГУ НП підтвердив, що було шість студентів, які їхали на різні дільниці Барського району, однак саме масового виїзду студентів не було.

Було зафіксовано дві скарги громадян про те, що замість них вже хтось проголосував.

Серед інших зафіксованих порушень: фотографування у кабінках, голосування без паспортів громадян України, а також відсутність у списках тощо. Загалом, станом на 12:30 поліцією було зафіксовано 15 повідомлень про можливі порушення.

Більше за посиланням. 

 

14:04. “Маленький бюлетень великого майбутнього”: як у Вінниці голосував Володимир Гройсман. ФОТО

До вінницької школи № 10 прийшов Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, щоб віддати свій голос за одного з кандидатів у Президенти України.

Як і під час голосування у першому турі, голова Уряду прийшов на виборчу дільницю о 13:25 разом із дружиною. Разом із ним на дільницю завітали і міський голова Вінниці Сергій Моргунов, теж з дружиною.

Голова уряду привітав усіх присутніх зі святом та вирушив до приміщення школи, де в порядку черги отримав свій бюлетень.

Після цього, швидко проголосувавши, Прем’єр-міністр вийшов та, кидаючи бюлетень до скриньки, сказав: “Це маленький бюлетень великого майбутнього”.

Не зраджуючи традиціям, проголосували сьогодні на виборах Президента. Хочу ще раз підкреслити, що для нас є величезним надбанням вільний демократичний вибір, глибоко переконаний в тому, що і сьогодні вибори відбудуться за високими демократичними стандартами.
Всі українці обирають сьогодні майбутнє, я єдиного бажаю, щоб це майбутнє було щасливим, успішним і щоб надія кожного виправдалась. Дякую і бажаю всім нам успіхів, – також сказав Володимир Гройсман.

12.29. На Вінниччині поліція зафіксувала вже 11 повідомлень про порушення на виборах

21 квітня станом на 12 годину до поліції надійшло 11 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства.

Як повідомляють на сайті Національної поліції, “серед них – 2 повідомлення щодо незаконної агітації, 1- невчасне прибуття членів ДВК,  2 – видача бюлетеня без паспорта, 1 – фотографування бюлетеня, 5 – інші події. За усіма повідомленнями проводяться перевірки”.

Окрім того ОПОРА повідомляє про видачу бюлетенів без паспортів, а також за пенсійними посвідченнями. “Так, на виборчій дільниці №050893, що у смт Піщанка, та на ДВК №050727, що у селі Вищеольчедаїв Мурованокуриловецького району, виборцям видали бюлетені за пенсійним посвідченням без пред’явлення паспорта громадянина України.

12.15. На Вінниччині проголосували вже понад 17% виборців

Центральна виборча комісія оприлюднила перші дані щодо явки виборців на виборах Президента України.

Так, згідно з інформацією на сайті ЦВК, станом на 11:00 вцілому по Україні проголосували 17,89% виборців. Найвища явка зафіксована у Запорізькій області – 24,25%, найнижча – на Закарпатті, де проголосувало лише 8,01% виборців.

На Вінниччині явка зараз складає 17,06%. Найактивніше голосують у виборчому окрузі №18, де свої голоси віддали вже 22,67%, найбільш пасивно – в окрузі №14, де проголосувало менше 11%.

 

11.40. “Мій вибір не змінився з першого туру”: мер Вінниці проголосував разом з дружиною

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов разом з дружиною сьогодні об 11:00 проголосував на виборчій дільниці №36 в Пирогово.

Мер Вінниці після привітань з журналістами зайшов до виборчої дільниці й швидко отримав бюлетень – черг на дільниці не було. Дорогою до кабінки для голосування стався казус: один з операторів випадково ледь не перевернув кілька виборчих урн, однак вони встояли. Міський голова перебував у кабінці недовго – за кілька секунд він вже опустив бюлетень у виборчу урну одночасно з дружиною.

На запитання журналістів, про що думав міський голова під час голосування, Сергій Моргунов відповів: “Я думав про відповідальність. Будь-які вибори для кожного українця – момент відповідальності. І не лише за себе, але й за своїх батьків і за своїх дітей, за їхнє майбутнє. Люди мають подумати і визначитися, який буде напрямок руху держави, як буде розвиватися економіка. Мій вибір не змінився з першого туру. Це також відповідальний момент для мене, як і для всієї України”, – сказав міський голова.

10.50. На Вінниччині на деяких дільницях є традиція вітати тих, хто голосує вперше

 

Дільниця в Тютьках Вінницького району та в Підлісному Літинського району.

10.40. На Вінниччині фіксують видачі бюлетенів без пред’явлення паспортів

Представники громадянської мережі “ОПОРА” повідомляють, що на одній із дільниць Вінниччини помітили видачу бюлетенів без пред’явлення паспорта громадянина України.

На виборчій дільниці №050683 у селі Жеребилівка Могилів-Подільського району, виборцям видають бюлетені без пред’явлення паспорта громадянина України.

Короткотерміновийспостерігач ОПОРИ зазначає, що це не поодинокий випадок на цій дільниці. Голова комісії на зауваження відреагував та сказав членам комісії не порушувати закон, однак вони продовжують видавати бюлетені без паспортів людям поважного віку.

10.21. В Україні не відкрилася одна виборча дільниця

На території України в день виборів не відкрилася лише одна виборча дільниця, що розташована на Донеччині.

Як повідомляє “Інтерфакс-Україна” з посиланням на главу Національної поліції Сергія Князєва, ідеться про дільницю, що розташована на лінії розмежування.

“Національна поліція констатує, що на сьогоднішній ранок не відкрито всього одну дільницю. Дільнична виборча комісія не приступила до роботи. Це населений пункт Лебединське Донецької області, на лінії розмежування”, – повідомив С. Князєв.

За словами глави Нацполіції, на цій дільниці зареєстровано 680 виборців, які тепер позбавлені права проголосувати. “Ми відкрили кримінальне провадження за статтею 157 КК і найближчим часом Головне управління Нацполіції в Донецькій області відзвітує про розслідування та перспектив винесення підозри особам, які будуть вважатися винними”, – сказав С.Князєв.

9.12. ОПОРА: у Вінницькій області відкрилися усі виборчі дільниці

З восьмої ранку на Вінниччині відкрились понад півтори тисячі виборчих дільниць.

Представниця громадянської мережі «ОПОРА» Галина Сегеда повідомила, що на дільницях, де є їхні спостерігачі, робота розпочалась без порушень та запізнень. Загалом у Вінницькій області відкрились 1649 ДВК. На деяких дільницях засідання починали з виконання державного гімну.

Прес-офіцер ГУ Національної поліції Анна Олійник також зазначила, що дільниці у Вінницькій області відкрились без значних порушень, лише виборча дільниця у Вінниці (№051557) розпочала роботу на півгодини пізніше через запізнення голови ДВК. Поліція зафіксувала це порушення. У ДСНС інформацію підтвердили та додали, що рятувальників викликали, аби відкрити сейф з бюлетенями для початку роботи дільниці.

 

 

 

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору