× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“ВиБОРИ: нові правила”: вінничан запрошують на відкритий діалог

Під час дискусії “ВиБОРИ: нові правила” представники громадської організації “Центр UA” разом із керівниками міських та обласних партійних осередків, політичних партій, депутатів-мажоритарників від Вінниці та області, журналістів та експертів обговорять, які виборчі правила дозволять запустити зміну політичних еліт в країні.

31 жовтня о 10:30 у конференц-залі готелю «Optima» (вул. Київська, 50А) відбудеться публічний діалог “ВиБОРИ: нові правила”. Всеукраїнський проект «ЗміниТИ» вже побував цієї осені у 12 містах. Під час дискусії “ВиБОРИ: нові правила” представники громадської організації “Центр UA” разом із керівниками міських та обласних партійних осередків, політичних партій, депутатів-мажоритарників від Вінниці та області, журналістів та експертів обговорять, які виборчі правила дозволять запустити зміну політичних еліт в країні.

  • Мета туру: дізнатись позиції ключових груп інтересів з усіх регіонів країни щодо змісту реформ, залучивши їх до процесу вироблення нових державних політик, знайти однодумців та згуртуватися навколо спільних позицій, навчитися співпрацювати один з одним та владою задля врахування спільних інтересів, мобілізувати підтримку громадян задля впровадження першочергових змін і реформ в Україні, – розповідає одна із організаторок події Катерина Чемпай.

Подія буде відбуватися у формі дискусії. Спочатку організатори запланували міні-презентацію напрацювань першого туру від експертів “Центр UA”. Далі за програмою відбудеться панельна дискусія на яку виноситься три питання до обговорення, під час якої лідери місцевих фракцій та експерти висловлюють свою думку. Аналітики організації “Центр UA” фіксуватимуть їх позиції та згодом зроблять окремий звіт по кожному регіону.

  • Основна ідея – дізнатися, чи готові місцеві політичні сили підтримувати нове виборче законодавство. Після панелі всі учасники будуть готові вислухати питання з залу, – говорить Катерина.

Яких нових виборчих правил вимагають українці? Хто має визначати місця у партійному списку: київські лідери партій чи виборці в багатомандатних регіональних округах? Яким має бути покарання за порушення виборчих правил? В який спосіб суспільство буде вимагати від влади нового виборчого законодавства? На ці питання під час публічного діалогу відповідатимуть:
1.  Лідери політичних партій у Вінницькій області:
• Костянтин Кармалюк, голова обласного осередку партії “Народний Фронт”
2. Депутати Вінницької міської ради:
• Олександр Зєрщиков, депутат Вінницької міської ради від партії «Об’єднання «Самопоміч»;
• Світлана Ярова, депутат Вінницької міської ради від партії «Вінницька Європейська Стратегія»;
• Василь Паненко, депутат Вінницької міської ради від партії «ВО Свобода»;
• Денис Мазуренко, депутат Вінницької міської ради від партії «Опозиційний блок»;
3.  Громадські активісти:
• Наталя Величко, регіональна координаторка Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області
• Владислав Телень, голова Вінницького осередку Комітету виборців України
4.  Експерти від «Центру UA»:
• Олег Рибачук, голова і співзасновник Центру UA, екс-віце-прем’єр-міністр із питань європейської інтеграції;
• Андрій Андрушків, лідер напрямку “Контроль публічних фінансів” Центру UA;
• Інна Борзило, лідерка напрямку “Рівний доступ до політики” Центру UA;

  • Спікерів обирали таким чином – надсилали запрошення для лідерів усіх місцевих політичних партій, якщо у лідерів не виходило брати участь, вони делегували своїх колег. + окремо запрошували представників Опори та КВУ, – зазначають організатори.

Вхід на подію вільний потрібно лише підтвердити свою участь листом на пошту vinnychanka@gmail.com або заповнивши форму https://goo.gl/N87fEK .

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору