× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вибори на Вінничині відбулися без системних порушеннь, – ОПОРА та КВУ

Перші вибори в об’єднаних територіальних громадах у Вінницькій області (Неміриів, Бар, Тульчин) відбулися загалом спокійно та без порушень, які могли вплинути на результати волевиявлення громадян. Про це сьогодні на брифінгу у вінницькому прес-клубі повідомили представники Комітету виборців України та ОПОРИ.

Як зазначила координатор ОПОРИ на Вінничині Наталія Величко, протягом дня голосування в об’єднаних територіальних громадах працювало 11 мобільних груп спостерігачів, які в оперативному порядку реагували на скарги громадян та фіксували порушення. За її словами, більшість порушень були пов’язані з неналежною організацією голосування: недостатня кількість кабінок для голосувань, опломбування скриньок для бюлетенів вже після відкриття виборчої дільниці, схожа ситуація – і з переносними скриньками.

“У селах члени комісії досі послуговуються “звичаєвим правом”: при видачі бюлетенів вони не вимагають у виборців паспорти”, – зазначає п. Величко. Як пояснюють члени комісії, це робиться для того, аби збільшити явку, позаяк неосвічені виборці части приходять на дільницю без документів, що посвідчують особу.

Про недостатній рівень підготовки членів виборчих комісій на цих виборах говорив і представник КВУ Владислав Телень. “Нам вдалося провести навчання лише для 20% членів ДВК. Інші не змогли з нами зустрітися через транспортні проблеми та погодні умови –холодно”, – повідомив Телень. Однак і він погодився з колегами від ОПОРИ щодо несистемного характеру порушень на учорашніх виборах. “Загалом, ці вибори виявилися досить цікавими та конкурентними: технології, які цього разу застосовувалися на Вінничині, зазвичай не використовують на місцевому рівні”, – говорить представник КВУ.

Загалом протягом дня виборів поліція зафіксувала 10 звернень громадян, пов’язаних  з виборчим процесом, лише 3 з них стосувалися фактів підкупу виборців. Як зазначив начальник Управління превентивної діяльності ГУНП Ігор Слободянюк, у процесі перевірки з’ясувалося, що жоден із випадків не стосувався саме спроби купівлі голосу виборця з метою впливу на результат волевиявлення. “Так, в одному з випадків жінка повідомила, що раніше позичала у подруги гроші, і тепер їх віддала. В іншій ситуації чоловік просто прийшов до відділку, витягнув з кишені гроші і сказав, що їх йому дали, аби він проголосував за конкретного кандидата”.

Станом на зараз офіційні результати виборів голів найбільших населених пунктів, де проводилися вибори – Немирова, Бару і Тульчина – не оголошені, теж саме стосується новообраних депутатів. “Згідно із законодавством, виборчі комісії вже після підрахунку голосів  мають право оголосити перерву в роботі ДВК, протягом якої можуть навіть розійтися по домівках, виспатися, і лише потім знову зібратися і взятися до наступної процедури: встановлення офіційних результатів виборів”, – сказав представник КВУ Владислав Телень.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору