× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Втомлений” голова ДВК та порушення на виборах: як на Вінниччині обирають Президента

На Вінниччині зареєстровано майже один мільйон триста тисяч виборців, з яких вже встигли проголосувати понад 17%. З початку голосування значних порушень в області не було зафіксовано, однак поліція вже відреагувала на 15 повідомлень. 

Голова вінницького осередку Комітету виборців України Владислав Телень розповів, що під час другого туру виборів Президента України на Вінниччині очікують на більшу кількість виборців. Для прикладу, якщо за три місяці перед першим туром 3000 громадян повідомили про зміну місця голосування, то лише за два тижні перед фінальним голосуванням їх стало 3700, з них 65 вінничан голосуватимуть в інших країнах. Саме тому експерти помічають “підвищену цікавість” громадян до сьогоднішніх виборів. Станом на 11 годину на Вінниччині проголосували понад 17% громадян. Загалом мільйон 229 тисяч виборців зареєстровано у Вінницькій області.

Лише одна дільниця в області не змогла відкритися вчасно о восьмій годині ранку. Справа в тому, що голова ДВК, який ще й мав у себе ключі від сейфу з бюлетенями та печаткою, запізнився і довелось обирати нового голову та викликати рятувальників ДСНС, аби вони змогли відчинити сейф. Півгодини під дільницею 34 вінничан чекали, щоб проголосувати. “Він просто втомився, людський фактор”, – розповів заступник начальника ГУ Національної поліції Руслан Мороз про причину запізнення голови ДВК.

Також поліції повідомили про збори людей поблизу спортивного комплексу “Авангард” для підставного голосування.

– Справді, на виклик приїхала група. Попередньо є декілька інформацій, які ще перевіряються. Там було декілька груп, тому ми зараз визначаємо, хто ще брав у цьому участь, тому що там є батьки спортсменів, а решта людей встановлюється. Наразі ще триває перевірка, – розповів Руслан Мороз.

Також були чутки, що студенти одного із університетів Вінниці масово виїхали в район з посвідченнями журналістів університетської газети. Заступник начальника ГУ НП підтвердив, що було шість студентів, які їхали на різні дільниці Барського району, однак саме масового виїзду студентів не було. До того ж, студенти нічого не порушили.

Було зафіксовано дві скарги громадян про те, що замість них вже хтось проголосував. Владислав Телень пояснив, що в одному із випадків, підпис виборця зайняв майже дві стрічки та зайняв місце іншої людини, а щодо другого випадку складено акт та проводиться перевірка.

– Якби це були масові випадки, то ми вже б били на сполох і намагались зрозуміти, що ж це. Якщо таких випадків на мільйон двісті тисяч потенційних виборців лише два за півдня, то це навіть не можна вважати статистичною похибкою, – додав Владислав Телень.

Серед інших зафіксованих порушень: фотографування у кабінках, голосування без паспортів громадян України, а також відсутність у списках тощо. Загалом, станом на 12:30 поліцією було зафіксовано 15 повідомлень про можливі порушення.

Читайте також: Мій вибір не змінився з першого туру”: мер Вінниці проголосував разом з дружиною. ФОТО

Читайте також: Вибори Президента України на Вінниччині. ОНОВЛЮЄТЬСЯ

 

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору