× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Все тільки починається”: обвинувачені в побитті волонтера у Вінниці погрожують судом журналістам і медикам. ФОТО

Сьогодні, 1 липня у вінницькому міському суді відбулося чергове засідання у справі місцевих педагогів, які зухвало побили іноземного волонтера з ОАЕ біля “Макдональдсу” у Вінниці.

Нагадаємо, що розгляд цієї резонансної справи триває вже понад рік. Протягом цього часу обвинувачені всіляко затягували процес, а родина потерпілих відмовилися від наміру залишитися жити в Україні. Так, під час минулого засідання суд не зміг дослідити частину доказів через технічні проблеми.

Підсудні Дзядик (ліворуч) та Чукавін (праворуч)

Сьогодні ж під головуванням судді Шидловського мали намір дослідити решту відеозаписів, на яких видно момент побиття. Так, у присутності всіх учасників справи, зокрема й обох обвинувачених Віталія Чукавіна та Андрія Дзядика, цього разу таки вдалося відтворити відео з камер спостереження “Макдональдсу”, де і трапилася бійка. На відео видно, що бійка розпочалася після короткої розмови між Чукавіним, Дзядиком,  Фарасом Аль Хурані та його неповнолітнім сином. Раптово Чукавін наносить удар Фарасу кулаком в обличчя, від чого той падає. В цей же момент Дзядик відштовхує сина іноземного волонтера, який кинувся на допомогу батьку. Чукавін наносить Фарасу Аль Хурані ще кілька ударів в голову і бійка зникає з кадру саме цієї камери.

На іншій камері видно, як мешканець ОАЕ на кілька секунд бере гору над вінницьким педагогом (Чукавіним) і наносить йому кілька ударів в область голови. Проте за тим Чукавін залазить на лежачого Фараса і наносить йому не менше десяти акцентованих ударів в голову. До Чукавіна приєднується також Дзядик, який кілька разів б’є лежачого волонтера рукою по голові. За тим потерпілого добивають ногами, він намагається встати, але потім знову падає та отримує ще кілька ударів ногами.

Головуючий суддя Шидловський

Як пояснила сторона обвинувачення, внаслідок бійки волонтер з ОАЕ отримав числені травми, зокрема перелом носа, кілька вибитих зубів, садна та забої по всьому тілу, а також струс мозку та закриту черепно-мозкові травму. Водночас травми потерпілого кваліфікували як легкі, зокрема й через недостатній час, проведений постраждалим у лікарні.

Представник обвинувачення

Представник захисту

Разом з клопотанням про отримані потерпілим, травми, прокурор також наполіг долучити до матеріалів справи довідку про те, що підсудний Дзядик відмовився тоді пройти освідування на предмет вживання алкоголю. Це викликало протесту у Дзядика, який заявив, що документи про відмову від освідування складені неправильно з огляду на вимоги закону. А відтак, попросив суддю не враховувати довідку з КП “Соціотерапія”, яке проводило освідування. “Ми ще й на “Соціотерапію” подамо до суду”, – заявив Дзядик. Водночас суддя Шидловський заявив, що довідка приєднується до матеріалів справи, однак її оцінку суддя здійснюватиме вже в нарадчій кімнаті.

Зазначимо, що ще до початку засідання підсудні вкотре намагалися заперечети проти проведення фотозйомками кореспондентами Vежі. Підсудний Дзядик намагався закрити власне обличчя, а Чукавін голосно апелював до судді, вимагаючи заборонити зйомку.

На це суддя зреагував спокійно, повідомивши, що журналісти виконують свою роботу. Натомість підсудний Чукавін, звертаючись до журналіста Vежі сказав фразу, що “все тільки починається”. На уточнююче запитання, чи можна це сприймати як погрозу, Дзядик відповів ствердно та заявив, що має намір подавати позов ще й проти журналістів.

Наступним етапом розгляду справи мало би бути заслуховування свідків. Однак з огляду на те, що сьогодні їх до суду не викликали, допит свідків вирішили перенести на наступне засідання. Вже за тим мають відбутися судові дебати. Відтак наступні судові засідання у цій справі призначено на 15 та 29 липня на 10:00.

Нагадаємо, йдеться про випадок, що стався у Вінниці минулого року на початку липня. Тоді двоє чоловіків – Віталій Чукавін та Андрій Дзядик, зробили зауваження громадянину з Еміратів за те, що той палив у недозволеному для цього місці.

Розмова переросла у бійку. Ферас Аль Хурані та його неповнолітній син (який намагався заступитись за батька) отримали серйозні тілесні ушкодження: у батька вибито три передні зуби, лікарі діагностували струс мозку, закриту черепно-мозкову травму, у нього пошкоджене перенісся, видно садна на тілі. У його 16-річного сина також струс мозку, синець на шиї і психологічна травма.

Читайте також: З’явилося відео, як вінницькі вчителі побили волонтера з Еміратів

Пізніше виявилось, що постраждалий тривалий час допомагав українським військовим проходити реабілітацію в Об’єднаних Арабських Еміратах. Як розповіли знайомі родини журналісту Vежі під час минулого судового засідання, яке до речі теж перенесли, “Ферас від початку війни допомагав нашим, українським військовим. Українська громада в Арабських Еміратах з початку війни в Україні, об’єдналася та створила проект, в рамках якого бійців забирали на реабілітацію до Еміратів. Перші поїхали хлопці з ампутаціями. Бійці поверталися в Україну і могли почати нове життя. Так ці волонтери змогли допомогти їм”.

Читайте також: Мешканець ОАЕ, якого жорстокого побили вінницькі педагоги, в Еміратах рятував українських «кіборгів»

Дещо пізніше у мережі Фейсбук з’явилось відео, де Чукавін особисто в коментарі місцевому активісту зазначає, що зробив зауваження саме “громадянину арабської національності”, який за словами Чукавіна був напідпитку. Журналісти Vежі поспілкувалися із волонтерами, а також із директоркою школи, де викладав Чукавін (його звільнили “за власним бажанням одразу після інциденту). Про це читайте в матеріалі “Араб забажав крові”: вінницький вчитель, який побив іноземця, вважає жертвою себе. ВІДЕО

Зазначимо, що раніше Сергій Павлюк, правозахисник постраждалої сторони, повідомив Vежі, що “нині зібрано достатньо доказів, щоб притягнути їх (вчителів – авт.) до кримінальної відповідальності, яку передбачає дана 296 стаття – “Хуліганство”. Друга частина цієї статті передбачає до 5 років обмеження волі і третя частина – від 5 років. Є також відеоматеріали долучені, висновки експертизи тощо”.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору