× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Все чисто: влада звітує про повне “розмінування” території навколо військового арсеналу. ФОТО

Сьогодні, 28 листопада відбулося урочисте підписання актів про завершення піротезнічних робіт на територіях, прилеглих до 48-го арсеналу Збройних Сил України.

Підписання акту відбулося у наметі ДСНС поблизу села Дорожнє, Вінницької області. На церемонію підписання прибув очільник ДСНС України Микола Чечоткін, голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, начальник ГУ ДСНС у Вінницькій області Руслан Шевчук, голова Калинівської РДА Володимир Гаврилюк, голова Вінницької РДА Михайло Демченко.

Читайте також: Вибухи в Калинівці місяць по тому: факти та цифри

 

Перед тим, як поставити власний підпис під документом, Микола Чечоткін повідомив деякі статистичні дані. Зокрема про те, що в процесі очищення території, надзвичайниками було знайдено та вилучено понад 3400 вибухонебезпечних предметів, загалом в операції зі знешкодження вибухівки в 10-кілометровій зоні працювало 135 чоловік та 50 одиниць техніки з усієї України.

Читайте також: Снаряди з арсеналу біля Калинівки обіцяють утилізувати поза межами Вінницької області

Загалом на операцію з ліквідації наслідків вибухів було витрачено понад 23 мільйони гривень державних коштів: переважно гроші пішли на ремонти літаків, котрі гасили пожежу, придбання деякої спеціальної техніки та в якості винагороди саперам і піротехнікам, котрі працювали в надзвичайно складних умовах.

Читайте також: Без вікон у передчутті зими: як живе село під артскладами за місяць після вибухів

Перед тим, як розпочалася церемонія підписання, журналістам показали, як працюють піротехніки буквально в полі: наразі вони здійснюють перевірку якості виконаних робіт з очищення території.

За словами майора Гайдиша, “надзвичайники” перевіряють близько 10% раніше очищено території:

  • З 23 листопада ми проводимо подібні роботи, і поки не знайшли жодного снаряду. Це свідчить про високу якість робіт, проведених попередньо, – каже майор, тримаючи в руках військовий металошукач.

 

Вже у наметі ДСНС за участі всіх відповідальних чиновників відбулося підписання документів. Замість виступу, голова ОДА Валерій Коровій висловив бажання протсо потиснути руку керівнику Служби з надзвичайних ситуацій, підлеглі якого протягом місяця очистили усю територію, забруднену вибухами на арсеналі. Керівник ДСНС відразу уточнює: можливість виявлення поодиноких снарядів – не виключається:

  • Ви знаєте, земля має таку властивість: піднімати часом те, що пролежало в ній роками. Ми ще сьогодні знаходимо снаряди часів Другої світової, тож може бути різне. Однак спеціально для цього тут лишається вінницький гарнізон піротезніків, котрі здійснюватимуть моніторинг ситуації та в разі чого – виїжджатимуть на виклики.

Після урочистостей чиновники нагородили “надзвичайників”: нагрудні знаки пошани та “За відвагу в надзвичайній ситуації” отримали сапери, водії та водолази, а також їхні керівники. Сьогодні всі ці бійці з різних міст України повернуться додому.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору