Вперше в Україні: у Вінниці відбудеться турнір з бар’єрного бігу GoldenHurdles

Найсильніші легкоатлети України, учасники Олімпійських ігор та чемпіонатів світу, переможці та призери чемпіонатів Європи, члени національної збірної команди України з легкої атлетики – усі вони приїдуть до Вінниці на Всеукраїнський турнір з бар’єрного бігу GoldenHurdles.

Це перший подібний турнір в Україні, який відбудеться у День Європи – 20 травня – на стадіоні Центрального міського парку. З 14:00 по 16:00 вінничани та гості міста побачать, що таке біг з бар’єрами та чим він відрізняється від звичайного спринту.

  • Змагання такого формату взагалі вперше в Україні, тому що естафету 4×100м з бар’єрами проводять в основному в США. Біг з бар’єрами відрізняється наявністю бар’єрів різної висоти у чоловіків і жінок. Висота чоловічих бар’єрів на дистанції 110 метрів – 106,7 сантиметрів, у жінок на дистанції 100 метрів з бар’єрами – 84 сантиметри.  На 200 метрах висота бар’єрів буде нижчою, це пов’язано з дуже високою швидкістю пробігання дистанції, – розповіла журналісту VежА організаторка змагань Олена Яновська.

Олена також замається цим видом спорту. Каже – тому, що це один з найцікавіших видів легкої атлетики.

  • Він яскравий та видовищний. Потребує і швидкості, і сили, і координації. Коли дивишся збоку на спортсмена високої кваліфікації, здається що перешкод перед ним взагалі немає, він просто і легко пробігає бар’єри. Але за такою картинкою стоїть колосальна робота багатьох років. Ще у 8 років я побачила як на змаганнях виступала рекордсменка України на стметрівці з бар’єрами Наталія Григор’єва, і цей біг назавжди залишився у моїй пам’яті. Мені теж так захотілось і з кожним роком тренувань моя любов до бар’єрів тільки зростала.

За словами спортсменки, нині ще невідомо яка кількість спортсменів приїде – питання ці узгоджуються, а потрапити на турнір його учасники можуть лише за запрошеннями Всеукраїнської федерації легкої атлетики. А от для глядачів організатори та спонсори підготували приємні сюрпризи.

  • Серед них будуть і абонементи на відвідування фітнес-залу, і сертифікати на романтичну вечерю. А комусь із вболівальників посміхнеться удача у вигляді смартфону чи телевізора.

Турнір у Вінниці Олена організовує разом зі своїм тренером – віце-президентом федерації легкої атлетики Вінницької області Сергієм Черненковим за всебічної підтримки Комітету з фізичної культури та спорту Вінницької міської ради.

Фото – зі сторінки Олени Яновської

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору